ABB Dünya Çocukluk Vakfı’na bağışta bulundu

ABB Dünya Çocukluk Vakfı’na bağışta bulundu

ABB, toplumsal ilerlemeyi teşvik etme çalışmaları kapsamında çocukların emniyetli bir çocukluk dönemi geçirebilmeleri için önleyici eylemlere odaklanan küresel bir çocuk hakları örgütü olan Dünya Çocukluk Vakfı ile ortaklığını tazeliyor. Örgüt, öncelikle şiddete ve cinsel tacize maruz kalma riski en yüksek olan gruplar ile çalışıyor. Bu gruplara sokakta yaşayan çocuklar, halihazırda şiddet ve istismara maruz kalmış çocuklar veya ebeveynleriyle birlikte yaşama imkanı bulunmayan çocuklar dahil.

ABB ve Dünya Çocukluk Vakfı, 20 yıldan fazla bir zaman önce, şirketin kuruluşun kurucu ortaklarından biri olduğu dönemde başlayan, uzun süredir devam eden ve güvenilir bir ortaklığa sahip. İsveç Kraliçesi Majesteleri Silvia tarafından kurulan vakfın misyonu, çocukların haklarının savunulması ve tüm dünyada risk altındaki savunmasız ve sömürülen çocuklar için daha iyi yaşam koşullarının teşvik edilmesidir. Vakıf an itibariyle 14 ülkede önleme, müdahil olma ve eğitim çalışmalarına ağırlık veren 75'ten fazla projeyi destekliyor.

Dünya Çocukluk Vakfı Genel Sekreteri Paula Guillet de Monthoux, konuyla ilgili olarak “ABB'nin bu cömert bağışı, özellikle de okullar kapalıyken, çocuklar için büyük risk oluşturan küresel salgın sürecinde kritik bir anda geldi. Bu sayede yalnızca en savunmasız çocuklar için bir toplumsal yardım hattının oluşturulmasıyla yetinilmeyecek, aynı zamanda siber güvenlik de dahil olmak üzere çocukların güvenliği için yeni teknolojilere katkıda bulunulacak.” yorumunda bulundu.

ABB CEO'su Björn Rosengren konuyla ilgili olarak, “Özellikle yılın bu zamanında, daha şanssız olanlara yardım edilmesi oldukça önemli. Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız deneyimler, COVID-19 salgınının özellikle şiddet ve istismar sebebiyle çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu gösterdi. Yönetim Kurulumuzun tam desteğiyle, yaptığımız bağışlar ve Dünya Çocukluk Vakfı'nın çalışmaları hususunda yeniden ortaya koyduğumuz kararlılığımız, dünya çapında çocuk haklarının korunmasına yardımcı olma konusunda üzerimize düşeni yaptığımızı gösteriyor.” dedi.

ABB Baş İletişim Sorumlusu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Grup İcra Kurulu Üyesi Theodor Swedjemark ise şunları ekledi: "Toplumsal ilerlemenin teşvik edilmesi, ABB’de bu yıl Kasım ayında başlattığımız 2030 sürdürülebilirlik stratejisinin üç temel ilkesinden birisi. Bu strateji kapsamında eğitim, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanlarında bir toplum inşası bakımından etkin bir varlık göstererek ve ayrıca bireyleri önemseyerek topluma destek olma konusunda uzun süredir sergilediğimiz kararlılığımızı güçlendirmek istiyoruz.”

ABB, topluluklarla çalışma konusunda uzun bir geçmişe sahip. Şirketin başta gelen toplumsal kararlılık programları arasında çeşitli imkanlardan yoksun durum durumdaki mühendislik öğrencilerine mali destek sağlayan Jürgen Dormann Vakfı, su ve habitat üzerine inovatif projelere destek olan Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ile kurumsal düzeyde imzalanan anlaşma ve bilimsel eğitim, sürdürülebilirlik ve başka önemli küresel meselelerle ilgili olarak bilgi edinilmesini ve merak uyandırılmasını teşvik eden Nobel ile Uluslararası Ortaklık projesi bulunuyor. ABB bu sene ayrıca sağlık merkezleri, sıhhi tesisat altyapısı ve sabun ve maske gibi önemli malzemeler için altyapı geliştirilmesine odaklanan ICRC’nin COVID-19 ile ilgili çalışmalarına 2 milyon İsviçre Frangı bağışladı. ABB 2019 yılında 44 ülkede toplam 580 topluluk programına destek verdi.

Dünya Çocukluk Vakfı üzerine daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz: https://childhood.org/

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp