ABB, dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi arasında gösterildi

ABB, dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi arasında gösterildi

Corporate Knights Global 100 listesi, sürdürülebilirlik liderliği ve şeffaflığının altını çiziyor

ABB, bir uluslararası medya ve araştırma kuruluşu olan Corporate Knights tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinden birisi olarak nitelendirildi. Listede 33. sırada yer bulan ABB, geçen yılın sıralamasına göre konumunu ciddi biçimde yükseltti.

Global 100 listesindeki şirketler, sürdürülebilirlik performansı konusunda dünyada yüzde 1’lik dilimi temsil ediyor. Corporate Knights, sıralamayı belirlemek için 8.000’den fazla şirketi küresel alanda sektördeki rakiplerine göre ve her bir sektörün etki profilini yansıtacak şekilde ele alınan kaynak yönetimi, çalışan yönetimi, finansal yönetim, temiz gelir ile yatırım ve tedarikçi performansı konularını barındıran 24 nicel anahtar performans göstergesi doğrultusunda şeffaflıkla analiz etti.

Sürdürülebilirlikten Sorumlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Theodor Swedjemark, “ABB, Global 100 dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında yer almaktan gurur duyuyor” dedi ve ekledi: “Paydaşlarımız tamamı için yarattığımız değerin yanında, Sürdürülebilirlik de şirketimizin Amacı açısından en temel parçalardan birisidir. Köklerini sürdürülebilirlik performansı konusundaki uzun geçmişimizden alan ve geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiğimiz 2030 sürdürülebilirlik stratejimiz yeni bir düzeyde duyduğumuz tutkuyu temsil ediyor. Başkalarına örnek olmayı istiyoruz ve kendimizi değer zincirimizde ve toplumda bir fark yaratmaya adadık. Şirket olarak 2030 yılına dek karbonsuz hale gelmeyi hedefliyoruz ve bizim öncü teknolojilerimiz hem müşterilerimizin emisyonlarını azaltmalarını sağlayacak hem de kaynakları koruyacak.”

ABB, 2020 yılının Kasım ayında hayata geçirilen 2030 sürdürülebilirlik stratejisiyle, değer zincirinde ve ürün ve çözümlerinin ömürlerinde sürdürülebilir uygulamaların yerleşik hale gelmesi için müşterileriyle ve tedarikçileriyle birlikte çalışmasının yanında, etkin bir şekilde düşük karbonlu bir topluma geçiş için çabalıyor. ABB aynı zamanda tedarikçileriyle birlikte, şirketin faaliyet gösterdiği topluluklar içerisinde toplumsal ilerlemenin sürdürülmesi konusunda da kararlılık sergiliyor.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp