ABB Formula E, 8. Sezona tam güçle start veriyor

ABB Formula E, 8. Sezona tam güçle start veriyor

  • Bugüne kadarki en geniş kapsamlı sezon için testler Valencia'da başlıyor
  • Şampiyonaya katılan kadınları anmak ve yeni nesillere ilham vermelerini sağlamak amacıyla Girls on Track (Pistteki Kadınlar) video serisi başlıyor
  • Lucas di Grassi, ABB'nin elçisi olacak
  • Sürdürülebilir gelişim hedefiyle sezon boyunca “İklim Değişikliğine” dikkat çekilecek
  • 12 küresel lokasyonda 16 yarıştan oluşacak elektrikli yarışlara bu yıl üç heyecan verici yeni şehir eklendi: Vancouver, Cakarta ve Seul

11 takımın tamamının 29 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Valencia'daki test sürüşüne çıkmasıyla, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın 8. Sezonu’na tam güçle start verildi. Resmi sezon öncesi testler bir kez daha Ricardo Tormo Pisti'nde yapılacak. 1999 yılında inşa edilen pist, MotoGP'ye ev sahipliği yapmak için tasarlandı ve adını İspanyol motosiklet efsanesi Ricardo Tormo'dan alıyor. Bir dizi dar virajın olduğu 15 virajlı pist 3,376 km'yi aşan kısa düzlüklerden oluşuyor.

Formula E üreticilerinin, takımlarının ve ortaklarının davetli temsilcileri, önümüzdeki aylarda yapılacak lansman etkinliği öncesinde yeni Gen3 otomobilin özel sunumu için sürücülerle biraraya geldi. Gen3, Formula E'nin yeni döneminin güçlü bir sembolü olmakla birlikte, 9. Sezon'dan itibaren kullanılacak olan daha hızlı ve daha hafif arabaların resmi şarj tedarikçisi olacak ABB için önemli bir kilometre taşı olma niteliğini taşıyor.

ABB, FIA Girls on Track ile devam eden ortaklığının bir parçası olarak yeni bir video serisi de başlatıyor. Seri, ABB Formula E boyunca kadınların üstlendiği çeşitli ve etkili rolleri sergileyerek STEM eğitimi yoluyla gelecek nesillere motor sporlarında kariyer yapma konusunda ilham verecek. Bu, yalnızca ABB'nin Sürdürülebilirlik Stratejisini değil, aynı zamanda sezon boyunca yarış yerlerinde uygulayacağı İklim Girişimlerini de mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Sürdürülebilir ilerlemenin sağlanmasına yardımcı olmak için üç temel konu başlığına odaklanılarak – Yenilikçi Teknolojiler; Sosyal İlerleme; Değişime Öncülük Etme – dünyanın dört bir yanındaki şehir merkezlerinde ABB Formula E yarışlarıyla bağlantılı faaliyetler gerçekleştirilecek.

ABB İletişim ve Sürdürülebilirlik Başkanı Theodor Swedjemark şunları söyledi: “Şampiyona aracılığıyla sürekli olarak sürdürülebilirliğe dair tüm konulara katılımı arttırmanın ve yarışların yapıldığı şehirler ve ülkeler üzerindeki olumlu etkiyi en üst düzeye çıkarmanın yeni yollarını arıyoruz.”

Sezon Formula E şampiyonu ve BM Çevre programı elçisi Lucas Di Grassi'yi Şampiyonanın yeni elçisi olarak ABB’ye katılıyor. Di Grassi’nin kamuoyunda sürdürülebilirlik ve e-mobilite konularına sıkça dikkat çekmesi, kendisini sürdürülebilir ilerlemeyi teşvik eden ve iklim sorununu ele alan projelerde ABB için ideal bir işbirliği ortağı haline getiriyor.

Brezilyalı Di Grassi, ABB'nin şampiyonadaki mevcut elçileri olan Nissan e.Dams'tan İsviçreli Sébastien Buemi ve Porsche'den Simona de Silvestro'ya katılırken, ABB, Tag Heuer Porsche Formula E ekibinin resmi ortağı olmayı sürdürecek.

Dünya Şampiyonası sezonuna start veren 22 pilot, Sürücüler ve Takımlar kategorilerinde hüküm süren şampiyonlar Nyck De Vries ve Mercedes-EQ'yu geçmek için mücadele ederken, pistte şiddetli bir rekabet yaşayacaklarından eminler.

Yarış takvimi, serinin bugüne kadarki en geniş kapsamlısı olma özelliğini taşıyor; 12 küresel lokasyonda 16 yarıştan oluşacak elektrikli yarışlara bu yıl üç heyecan verici yeni şehir de eklendi: Vancouver, Cakarta ve Seul. Bu yeni lokasyonlar, ABB'nin daha da fazla müşteri, hayran ve medyayla etkileşim kurmasını sağlayarak dünyanın en gelişmiş e-mobilite teknolojileri için heyecanı ve farkındalığı daha da artıracak.

Yarışlar, 28 ve 29 Ocak 2022'de Suudi Arabistan'ın Diriyah kentinde başlayacak ve burada sürücüler bir kez daha geceleri tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan ve düşük tüketimli LED teknolojisiyle aydınlatılan bir pistte yarışacak.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp