Deutsche Post DHL Group ve ABB, karbon azaltma hedeflerinde ortaklığa vardı

Deutsche Post DHL Group ve ABB, karbon azaltma hedeflerinde ortaklığa vardı

  • Deutsche Post DHL, sera gazı emisyonlarını 30 milyon tonun altına düşürme taahhüdüne destek olmak adına ABB'nin Enerji Verimliliği Hareketi'ne katılıyor
  • Şirketler ayrıca birbirlerinin karbon emisyonlarını azaltma hedeflerini desteklemek için Mutabakat Anlaşması imzaladılar

Lojistik sektöründe küresel bir lider olan Deutsche Post DHL Group (DPDHL), karbon ayak izini azaltma konusundaki kararlılığını güçlendirmek adına ABB'nin Enerji Verimliliği Hareketi'ne katıldı. Bu, DPDHL'nin, sera gazı emisyonlarını azaltmak için 2030 yılına kadar 7 milyar Euro'luk yatırım yapma taahhüdü ile lojistik sektörünü daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir geleceğe yönlendirme girişiminde önemli bir adım olma özelliğini taşıyor.

ABB tarafından Mart 2021'de başlatılan #energyefficiencymovement (Enerji Verimliliği Hareketi), farkındalığı arttırmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek adına enerji tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmak üzere harekete geçen çok paydaşlı bir girişimdir. Şirketler harekete katılmaya ve diğerlerini de harekete geçmeye teşvik etmek için halka açık bir taahhütte bulunmaya davet ediliyor.

İki şirket, kendi sürdürülebilirlik stratejilerini gerçekleştirirken birbirlerini de desteklemek için bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. DPDHL ve ABB, lojistik tesislerinde ve mal taşımacılığında ABB'nin karbon ayak izini azaltmaya yönelik projelerde işbirliği yapacak. İki şirket ayrıca, yüksek verimli elektrik motorlarının ve değişken hızlı sürücülerin enerji kullanımında büyük tasarruflar sağlayabileceği ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemlerine odaklanarak, DPDHL lojistik ve ofis tesislerini daha enerji verimli hale getirmeye yardımcı olmak için birlikte çalışacak.

Global Forwarding, Freight CEO'su Tim Scharwath, “Sürdürülebilirliğe bağlılık, stratejimizin ayrılmaz bir parçası ve DPDHL'nin misyonunun da önemli bir unsurudur. Enerji Verimliliği Hareketi'ne katılmak, dünyayı daha yeşil hale getirme hedefini paylaşan şirketlerle diyaloğumuzu daha da ileri taşıyor ve bu platformun bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. "Ayrıca, ABB ile ortaklığımız sayesinde net sıfır emisyona ulaşmak için yenilikçi çözümlerde birlikte çalışarak çevre gündemimizi daha da ileriye taşıyacağız.”

ABB Motion Başkanı Tarak Mehta, “DPHL'nin hareketimize katılmasını memnuniyetle karşılıyoruz ve topluma verdiği taahhütleri takdir ediyoruz” dedi. "Ayrıca, düşük karbonlu bir geleceğe ulaşmak için kritik öneme sahip teknolojileri benimsememize yardımcı olacak projelerde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

ABB, 2030 sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak, müşterilerinin 2030 yılına kadar yıllık CO2 emisyonlarını 100 megatondan fazla azaltmalarına yardımcı olacak iddialı bir hedef belirledi. Bu, 30 milyon içten yanmalı motorlu otomobilin yıllık emisyonlarına eşdeğer nitelikte.  ABB, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşarak kendi faaliyetlerinde örnek teşkil edecek.

https://join.energyefficiencymovement.com/ adresinde daha fazlasını öğrenebilir ve Enerji Verimliliği Hareketi'ne katılabilirsiniz.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

ABB Motion, her gün sağladığı enerji tasarrufu ile dünyanın dönmesini sağlıyor. Müşteriler, endüstriler ve toplumlar için düşük karbonlu bir gelecek sağlamak adına teknolojinin sınırlarını zorluyor ve yenilikler yapıyoruz. Dijital olarak etkinleştirilen sürücülerimiz, motorlarımız ve hizmetlerimizle müşterilerimiz ve ortaklarımız daha iyi performans, güvenlik ve güvenilirlik elde ediyor. Tüm endüstriyel segmentlerde çeşitli uygulamalar için optimum sürücü ve motor çözümünü sunmak üzere teknolojiyi ve uzmanlığımızı bir araya getiriyoruz. Küresel varlığımız sayesinde müşterilerimize her zaman hizmet vermeye hazırız. Elektrikli güç aktarma mekanizmalarında 130 yılı aşkın deneyimimizi arkamıza alarak her gün öğreniyor ve gelişiyoruz.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp