ABB, hafif ürün toplama, paketleme ve yeniden yönlendirme için en hızlı beş eksenli Delta robotunu piyasaya sürdü

  • 1,5 kg'a kadar olan toplama ve paketleme uygulamaları için sınıfının en hızlısı olan yeni FlexPicker® IRB 365 toplama robotu.
  • Rafa hazır ürün paketlemeden, koli ayırma ve şişe işlemeye kadar çeşitli uygulamalarda kullanım esnekliği.
  • ABB PickMaster® Twin yazılımı ile devreye alma süresi günlerden saatlere düşürüldü.

ABB, FlexPicker® Delta robot portföyünü IRB 365 ile genişletiyor. Beş eksenli ve 1,5 kg taşıma kapasitesi ile IRB 365, kurabiyeler, çikolatalar, biberler, şekerler, küçük şekerler, şişeler ve paketler gibi paketlenmiş hafif ürünleri yeniden yönlendirebilmek için hem esnek hem de sınıfının en hızlısıdır.

E-ticaretteki artışa ve rafa hazır paketlenmiş ürünlere yönelik artan talebe yanıt veren IRB 365, ilaç ve tüketim malları, gıda ve içecek gibi üretim hattı hızlarının ve uyarlanabilirliğin önemli olduğu uygulamalar için geliştirilmiştir.  

ABB Robotik Global Ürün Müdürü Roy Fraser, “IRB 365, dakikada 120 çevrim hızında 1 kg ürünleri toplayabilir, yeniden yönlendirebilir ve yerleştirebilir. Müşterilerimiz, çevrimiçi alışverişteki büyümenin rafa hazır paketlenmiş ürünlere olan talebi artırdığını gördüler, bu nedenle bu zorluğun üstesinden gelecek yeni bir Delta robotu geliştirdik. Dakikada daha fazla ürün işleyerek IRB 365 robotu verimliliği artırırken, üretimi daha verimli hale getirmek için zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor” dedi.  

IRB 365, ürünün yeniden yönlendirilmesi, üstten yükleme ve ikincil paketlemeden, şişe taşıma, karıştırma, 3D toplama, besleme ve koli ayırmaya kadar çok çeşitli uygulamaları gerçekleştirir. Piyasadaki en küçük Delta robot kontrol ünitesi olan OmniCoreTM C30 kontrol ünitesi tarafından desteklenen sistem, sınıfının en iyisi hareket kontrolü, yerleşik dijital bağlantı, gelecekteki talepleri ve gereksinimleri karşılamaya hazır 1000'den fazla ek yazılım ve donanım fonksiyonu sunuyor.

IRB 365, ABB'nin PickMaster® Twin yazılımı aracılığıyla geçiş sürelerini saatlerden dakikalara indiren dijital ikiz teknolojisi kullanılarak, günler yerine saatler içinde paketleme hatlarına entegre edilebiliyor.

ABB'nin toplama ve paketleme robot portföyünün en son üyesi olan IRB 365, birkaç gramdan 15 kg'a kadar olan yükleri toplamak, işlemek ve paketlemek için IRB 390 dahil diğer robotlarla da eşleştirilebiliyor.  

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu; robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp