AC500-S Sterownik bezpieczeństwa

Niezawodność, wydajność oraz elastyczność rozwiązań ABB w zakresie bezpieczeństwa są doceniane przez klientów na całym świecie od ponad trzydziestu lat. Nasi inżynierowie zebrali wiele doświadczeń w tej dziedzinie i służą pomocą w zakresie doboru rozwiązań przeznaczonych dla ochrony ludzi, maszyn, procesów i środowiska.

Sterownik AC500 uzupełniony o procesor i moduły bezpiecznych wejść i wyjść posiada następujące cechy:

  • Wydajność odpowiednią dla złożonych aplikacji bezpieczeństwa funkcjonalnego np. żurawie budowlane i stoczniowe, suwnice kontenerowe, zrobotyzowane linie produkcyjne, duże turbiny wiatrowe etc.
  • Odrębny procesor bezpieczeństwa czuwa nad funkcjami bezpieczeństwa także gdy procesor główny PLC jest zatrzymany. 
  • Procesor główny (jednostka centralna) PLC obsługuje sprzętowo operacje na liczbach zmienno-przecinkowych, co zapewnia błyskawiczne i dokładnie obliczenia np. w celu sterowania pozycją i prędkością urządzeń. 
  • W standardzie obsługiwane są funkcje trygonometryczne przydatne zwłaszcza podczas obliczania zakresów ruchów części ruchomych maszyn.
  • W standardzie możliwe jest programowanie w języku strukturalnym (ST wg IEC61131-3) oferujące programistom niezrównaną elastyczność tworzenia kodu obsługującego funkcje bezpieczeństwa. Języki graficzne LD oraz FBD także są dostępne. 
  • Konfigurowanie i programowanie sterownika odbywa się za pomocą oprogramowania Automation Builder z dodatkowym, certyfikowanym edytorem kodu bezpieczeństwa zgodnym z wymogami specyfikacji SIL 3 (IEC 62061) oraz PL e (ISO 13849).
  • Certyfikowane przez TÜV narzędzie o nazwie Safety Code Analysis Tool (SCA) jest doskonałym doradcą w zakresie struktury i przejrzystości kodu, co może znacząco skrócić czas wdrożeń i przyspieszyć uzyskanie certyfikatów dla projektowanych urządzeń.

 

AC500-S w wykonaniu dla trudnych warunków pracy – eXtreme Conditions

  • Przeznaczony do stosowania w nieprzyjaznym dla elektroniki otoczeniu np. nieogrzewane szafy urządzeń pracujących na zewnątrz budynków: w żurawiach budowlanych i portowych, wciągarkach na statkach, elektrowniach wiatrowych i słonecznych itd..
  • Wszystkie wymiary fizyczne oraz funkcje identyczne jak w standardowych AC500-S.
  • Projektowanie i uruchamianie układów staje się prostsze dzięki możliwości zrezygnowania ze specjalnych rodzajów obudów oraz ich ogrzewania i klimatyzacji. 

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Loading documents

Linki powiązane

Select region / language