Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Akceptowalność falowników fotowoltaicznych: ważny wymóg pozwalający zbudować zaufanie, ograniczyć ryzyko i zwiększyć zwrot z inwestycji

Koncepcja akceptowalności (bankability) jest obecnie niezmiernie istotna, gdy chodzi o branżę fotowoltaiki. Wynika to z szybkiego rozwoju rynku produktów dla tej branży i pojawienia się wielu nowych graczy w ramach całego łańcucha wartości. Akceptowalność stała się ostatnio podstawowym kryterium stosowanym przez inwestorów, banki i inne instytucje finansowe w procesie podejmowania decyzji dotyczących finansowania. W przypadku wyboru falownika fotowoltaicznego, stanowiącego serce każdego systemu fotowoltaicznego, dobra reputacja dostawcy jest niezwykle ważna, szczególnie gdy chodzi o instalacje słoneczne na skalę przemysłową wykorzystywane przez energetykę zawodową.

W ramach rynku falowników fotowoltaicznych nowe projekty mogą być planowane na okres 20 lub więcej lat. Najważniejsze czynniki wpływające na akceptowalność dostawcy dzielą się tutaj ogólnie na cztery główne kategorie. Są to:

  • Firma
  • Produkt
  • Procesy
  • Serwis

Falowniki fotowoltaiczne ABB osiągają dobre wyniki w każdej z powyższych kategorii, przez co są w oczach instytucji finansowych akceptowalne, a co za tym idzie, klienci mogą darzyć te produkty pełnym zaufaniem.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Definicja akceptowalności (bankability)

Jeśli chodzi o akceptowalność przez banki sprowadza się ona do wiarygodności, a ABB jest jedną z najbardziej zaufanych firm na świecie. Kiedy konieczne jest określenie urządzeń wchodzących w skład projektowanego systemu fotowoltaicznego to zaufanie powinno pomóc w stwierdzeniu, że ABB jest naprawdę najlepszym wyborem wśród dostawców falowników fotowoltaicznych.