Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

ABB dostarcza rozwiązania falownikowe dla pionierskiego projektu z zakresu energetyki solarnej w Izraelu


W jednym z największych i najbardziej prestiżowych izraelskich projektów solarnych wykorzystano falowniki ABB. Elektrownię 55 MW w zachodnim Negev zasilana 36 falowników solarnych ULTRA-1400 firmy ABB, które dostarczają energię elektryczną do 18 000 gospodarstw domowych.

Falownik ULTRA idealnie sprawdza się w trudnych warunkach panujących na pustynnych obszarach Izraela. Jego zalety to:

  • Cztery kanały wejściowe Maximum Power Point Tracking (MPPT). Kanały te zapewniają maksymalną elastyczność oraz możliwość pozyskiwania energii w bardzo różnych warunkach eksploatacyjnych. W ekstremalnie wysokich temperaturach panujących w Negev urządzenia te są wykorzystywane w połączeniu z jednoosiowymi nadążnymi systemami fotowoltaicznymi.
  • Mniejsze zapotrzebowanie na okablowanie dzięki użyciu dedykowanych podzespołów AC i DC.
  • Wewnętrzna modułowość ułatwiająca obsługę.
  • Bierne chłodzenie cieczą wydłużające okresy konserwacji sprawia, że rozwiązanie oferowane przez ABB idealnie nadaje się do użytku w pustynnych warunkach Izraela.

ULTRA to flagowy produkt ABB o przedziale mocy obejmującym następujące wartości: 700 kW, 1050 kW i 1400 kW.

Falowniki ULTRA zdobyły uznanie na całym świecie dzięki swej skuteczności, niezawodności, elastyczności i wydajności na poziomie 98,5%. Cechy te sprawiają, że falowniki te idealnie sprawdzają się w dużych i wymagających instalacjach słonecznych.

Produkty powiązane