Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Dubaj — pierwsze całkowicie „elektryczne” miasto


Dubaj to pierwsze miasto całkowicie zasilane energią słoneczną pozyskiwaną dzięki falownikom szeregowym ABB. Dostarczyliśmy 400 falowników szeregowych służących do pozyskiwania energii słonecznej dla 400 willi w Zrównoważonym Mieście, które jest pierwszym w pełni zintegrowanym obszarem mieszkaniowym zasilanym energią słoneczną.

Aby zapewnić zasilanie miasta w energię elektryczną, dostarczyliśmy następujące modele falowników:

  • PVI 5000
  • PVI 12.5
  • TRIO 7.5
  • TRIO 8.5

Poza dostawą falowników firma ABB zorganizowała również szkolenie dla inżynierów klienta, aby przyuczyć ich w zakresie samodzielnej instalacji i utrzymania urządzeń. 
Zapewniamy także sprawną wymianę urządzeń, dostarczając nowe falowniki jeszcze przed odbiorem wadliwych jednostek. 

Zrównoważone Miasto będzie:

  • domem dla 2000 osób,
  • zajmować powierzchnię 500 000 metrów kwadratowych,
  • ostatecznie generować moc szczytową na poziomie 10 MWp, uzyskiwaną z modułów fotowoltaicznych zainstalowanych na prywatnych i publicznych budynkach znajdujących się w mieście.

Dostarczyliśmy również falowniki dla projektu budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,4 MW na dachu parkingu. Na parkingu możliwe będzie ładowanie samochodów elektrycznych — jedynych pojazdów napędowych dopuszczonych do ruchu w obrębie granic miasta.

Od czasu zakończenia fazy początkowej projektu w grudniu 2016 r. w skład miasta wchodzi pięć osiedli mieszkaniowych, strefa buforowa, „zielony” kręgosłup, klub jeździecki oraz wielofunkcyjny ośrodek rozwojowy.

Drugi etap, który zostanie ukończony w roku 2018, obejmie hotel, centrum innowacyjności, szkołę oraz klub golfowy. Hotel będzie w 100% zasilany energią ze słońca, a centrum innowacyjności w trakcie całego swojego istnienia zużyje netto zero energii.

Produkty powiązane