Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Dzięki falownikom solarnym farma może wytworzyć energię o wartości 900 MWh. 


Użycie falowników szeregowych wysokiej mocy PRO-33 zmniejszyło liczbę falowników potrzebnych w instalacji solarnej oraz znacznie skróciło czas budowy elektrowni słonecznej w Shropshire w Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że rocznie elektrownia będzie generować energię na poziomie 900 MWh.

W projekcie Priest Weston wykorzystano blisko 4000 modułów solarnych 250 Wp ułożonych w 166 rzędach. 28 falowników szeregowych PRO-33 firmy ABB zainstalowano w czterech grupach w tylnej części rzędów.

Falownik szeregowy trójfazowy PRO-33 przeznaczony jest do stosowania w średnich i dużych zdecentralizowanych instalacjach fotowoltaicznych w dużych obiektach komercyjnych i przemysłowych (instalacje dachowe) lub naziemnych elektrowniach słonecznych, takich jak Priest Weston.

Falownik szeregowy PRO-33


W skład falownika PRO-33 wchodzą:
  • wbudowana skrzynka łączeniowa
  • rozłącznik DC
  • moduł monitorowania prądu w łańcuchach z sygnalizacją alarmową

Bezpieczniki do modułów fotowoltaicznych i monitorowane urządzenia przeciwprzepięciowe zmniejszające zapotrzebowanie na stosowanie kosztownych urządzeń zewnętrznych. Stopień ochrony do IP65, co gwarantuje, że urządzenie nadaje się do pracy ciągłej na zewnątrz.

W czasach, gdy komercyjne elektrownie fotowoltaiczne rozbudowują się, zwiększając moc do 33 kW, falownik szeregowy PRO-33 11 kV pozwala na podłączenie szeregowe większej liczby jednostek fotowoltaicznych do każdego falownika. Oznacza to zmniejszenie liczby potrzebnych falowników, zmniejszenie kosztów związanych z okablowaniem i skrócenie czasu instalacji.

Dzięki temu projekt ukończono w bardzo krótkim czasie, a sama elektrownia została zabudowana w ciągu ośmiu tygodni.

System monitorowania Aurora Vision®


Westflight Energy, firma zajmująca się wytwarzaniem energii ze słońca, wybudowała nową elektrownię. Chris Brooks, właściciel Westflight, komentuje to w następujący sposób: „Zwykle stosujemy falowniki innego producenta, jednak tym razem namówiono mnie na falownik PRO-33 firmy ABB i muszę stwierdzić, że sprawdził się doskonale. System monitorowania Aurora Vision® to najlepszy system tego typu, jaki do tej pory stosowałem, a oferta firmy jest bardzo konkurencyjna. Kolejną ważną zaletą był dla mnie fakt, że ABB to marka globalna.”

Platforma zarządzania elektrownią Aurora Vision® dostępna jest w ramach usług bezpłatnych. Charakteryzuje się dużą elastycznością, skalowalnością i możliwością rozbudowy — świetnie sprawdzi się w instalacjach dowolnej wielkości, począwszy od systemów domowych, a skończywszy na komercyjnych elektrowniach. Platforma tworzy tradycyjny system monitoringu urządzeń solarnych oraz kompleksowy system zarządzania majątkiem.

Integracja systemowa


Firma Barrett Energy, partner zajmujący się integracją systemów ABB, zainstalowała połączenie wysokonapięciowe z siecią zasilającą, przekładnikiem, stacją elektroenergetyczną oraz podłączenie nn do falowników służące do rozdziału podrzędnego energii. Firma podzieliła się również z ABB swoją wiedzą fachową z zakresu elektrycznego równoważenia elektrowni i uziemienia.

Akredytacja


Projekt posiada akredytację do otrzymania taryfy za wprowadzaną energię. Przewiduje się, że wygenerowana moc wyjściowa będzie przekraczać wartość 900 MWh rocznie. Wygenerowana energia elektryczna podlega sprzedaży w ramach umów kupna energii zawieranych na okres jednego roku. W ramach kontraktu uzyskano i przesłano dostawcy PPA certyfikaty LEC (dot. zwolnienia z podatku) i REGO (gwarancje pochodzenia energii odnawialnej).

Produkty powiązane