Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Elektrownia solarna na dużej wysokości, Włochy 


ABB dostarczyło falowniki solarne do elektrowni położonej na wysokości 3452 m na Pointe Helbronner w paśmie Mont Blanc. Falowniki pomogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię nowej stacji kolejki górskiej.

Elektrownia słoneczna o mocy 13,3 kWp w stacji bazowej Pontal d’Entrèves zajmuje powierzchnię 160 metrów kwadratowych, a elektrownia w Pointe Helbronner o mocy 12,9 kWp — 120 m2.

Trudne środowisko, w jakim zainstalowana została elektrownia, niesie ze sobą konieczność wytrzymania przez dane rozwiązanie ekstremalnych warunków pogodowych oraz rozrzedzonego powietrza na dużych wysokościach.

Generatory w elektrowniach słonecznych są podłączone do dostarczonych przez ABB falowników solarnych. Dwa modele falowników szeregowych ABB zapewniają optymalną konfigurację zasilania.

PVI-3.6-TL-OUTD-S

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu modułów fotowoltaicznych o podwójnej kierunkowości. Mają ponadto podwójne wejście (wraz ze wszystkimi falownikami UNO o mocy znamionowej ponad 3 kW). Umożliwia to osobne zarządzanie dwoma generatorami pracującymi w różnych warunkach przy zastosowaniu jednego falownika.

PVI-6000-TL-OUTD-S

Ten model należy do rodziny falowników jednofazowych UNO, w których odzwierciedlenie znajdują najbardziej skuteczne rozwiązania dla większości instalacji dachowych. Ponadto falowniki z serii UNO doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach środowiskowych.

Produkty powiązane