Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Instalacja dachowych paneli słonecznych 315 kW 


Obiekt Al Quoz ABB w Dubaju wyposażony jest w dachową instalację solarną 315 kW — to jeden z największych prywatnych dachów solarnych w regionie.

Energia elektryczna, którą generuje, służy do zasilania biura ABB, a nadwyżki przekazywane są do sieci należącej do DEWA (Dubai Electricity and Water Authority).

Falowniki ABB z obudową IP65 bez wentylatorów są dostosowane do instalacji solarnych na Bliskim Wschodzie.

Inwertery

Rozwiązania dachowe wykorzystują wiele różnych typów falowników szeregowych ABB w celu przekształcania prądu. Falowniki PVI, Trio i PRO 33 podłączone są do najnowocześniejszego systemu monitorowania budynku ABB (BMS). Falowniki mogą być monitorowane zdalnie.

System BMS

System BMS kontroluje i monitoruje całą dachową instalację solarną, system i-bus® KNX (kontrola temperatury i oświetlenia) oraz zarządzanie energią za pomocą wyłączników powietrznych Emax2.
To pozwala na monitoring falowników, danych meteorologicznych, pomiarów mocy oraz na analizę oświetlenia budynku i ustawień temperatury.
 

Ekip SmartVision

Ekip SmartVision łączy dachową instalację solarną z Internetem Rzeczy, tworząc cyfrowy profil układu fotowoltaicznego. Nieustannie analizuje jakość energii elektrycznej oraz śledzi trendy w procesie wytwarzania energii i zapotrzebowania na nią. Ciągła diagnostyka instalacji dachowych pomaga zmaksymalizować wydajność urządzeń i skuteczność realizacji inteligentnego procesu konserwacji.
 

Produkty powiązane