Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Konserwacja falowników fotowoltaicznych

Konserwacja zapobiegawcza ograniczająca koszty operacyjne

ABB zaleca regularne wykonywanie czynności z zakresu konserwacji zapobiegawczej przez cały okres eksploatacji falowników fotowoltaicznych. Pomoże to zagwarantować maksymalną dostępność urządzeń i ograniczyć koszty napraw. Wykonywana w odpowiednich odstępach czasu konserwacja zapobiegawcza pozwala uzyskać niezawodną pracę falowników fotowoltaicznych i wydłużyć ich czas eksploatacji.

W ramach konserwacji zapobiegawczej falowników fotowoltaicznych przeprowadzane są coroczne kontrole i wymieniane są podzespoły zgodnie z harmonogramem konserwacji określonym dla poszczególnych produktów.

Sporządzany jest szczegółowy raport z prac serwisowych wraz z zaleceniami dalszego postępowania. Raporty z prac serwisowych pomagają użytkownikom planować wykorzystanie zasobów i ewentualne wymiany urządzeń na nowe.

Konserwacja zapobiegawcza dostępna jest również w ramach umowy serwisowej.

Regeneracja – nowe życie falownika fotowoltaicznego

Autoryzowane warsztaty serwisowe ABB świadczą usługi przywracania falowników fotowoltaicznych ABB do ich oryginalnego stanu. Regeneracja falownika obejmuje szczegółową kontrolę, dokładne czyszczenie, analizę poszczególnych podzespołów i ich ewentualną wymianę. Zregenerowany falownik poddawany jest szeregowi badań, a na jego prawidłowe funkcjonowanie udzielana jest gwarancja.

 

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents