Global site

ABB web sitesi çerezler kullanır. Burada kalarak çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi edin

SSS - Plant Portfolio Manager

Burada bulunan Sıkça Sorulan Sorular (SSS), ABB’yi, inverterlerimizi ve izleme ürünlerimizi daha iyi anlamanız için tasarlanmıştır. Amaç, bazı karmaşık sorulara basit cevaplar sunmaktır. Buradaki kapsama girmeyen ABB ürünleri hakkında başka sorularınız varsa, lütfen şu numaradan ABB Kuzey Amerika'yı arayınız: +1-877-261-1374. Birleşik krallık için: 0800 0232341. Avustralya için: +61 3 8577 7001.

İzleme


Yerinde izleme ekipmanlarının kurulumunu desteklemek için ABB saha teknisyenleri mevcut mu?

ABB, müşteri izleme sitelerinin kurulması ve yapılandırılması için eğitim, dokümantasyon ve telefon desteği sağlar. Yaklaşan eğitim oturumları ve web seminerleri için lütfen takvimimize bakın.


Plant Portfolio Manager, Internet Explorer kullanımını destekliyor mu?

Internet Explorer 9 ve sonraki sürümlerini destekliyoruz. Bunu veya daha yeni bir IE sürümünü kullanıyor ve hâlâ sorun yaşıyorsanız lütfen müşteri hizmetlerini arayın ve bildirin. Ancak, Plant Portfolio Manager eski IE tarayıcılarını desteklemez.


Kiosk veya herkese açık gösterimde izleme bilgilerini nasıl görüntüleyebilirim?

Plant Portfolio Manager’den bir kiosk’a izleme verileri görüntülemek için genellikle iki yöntem kullanılır. İlk yöntem Plant Viewer bağlantısını (veya URL’yi) kullanır. Bu bağlantı, Portföy Yöneticisi tarafından sağlanabilir. İkinci yöntem bir API anahtarı kullanır. Bu anahtar ABB Satış Müdürü tarafından sağlanır. Üçüncü taraf bir web geliştiricisi, özelleştirilmiş bir ekran oluşturmak için anahtarı kullanabilir. API anahtarını kullanmak için yıllık bir ücret alınmaktadır. ABB, müşterilerini, API’ya zaten aşina olan tercih edilen üçüncü taraf herkese açık görünrüleme ortaklarına da yönlendirebilir.

Veri sıçramalarını nasıl önlerim?

İnverterleri değiştirmeden önce veri kaydediciyi kapatın. Bu, hatalı verilerin Plant Portfolio Manager veri günlüğüne bildirilmesini önleyecektir.


Plant Portfolio Manager’ın Plant Viewer’dan farkı nedir?

Plant Portfolio Manager, daha sağlam izleme çözümü arayan kurucular ve müşteriler için tasarlanmış bir izleme çözümüdür. Plant Viewer, izleme çözümlerinde daha basit bir yaklaşım tercih eden konut kullanıcıları ve işletme profesyonelleri için tasarlanmıştır.


Plant Portfolio Manager tarafından izlenen bir tesisin son kullanıcısıyım. Bir hesap açmam gerekiyor mu? Sitemi nasıl görüntüleyebilirim?

ABB, izlenen sitelere şifre korumalı ve/veya halka açık erişim sağlar. Plant Portfolio Manager her zaman şifre korumalıdır ve bir kullanıcı hesabı gerektirirken Plant Viewer, ikisini birden sağlayacak şekilde yapılandırılabilir. Tesis izlemenin çoğu son kullanıcısı – çatıdaki güneş enerjisi tesisatını kontrol eden bir ev sahibi ya da okul parkuru çıktılarını okul yönetim kuruluna bildiren bir okul çalışanı gibi – ihtiyaç duydukları özelliklerin Plant Viewer tarafından sağlandığını bulmuşlardır. Lütfen, Plant Viewer’i etkinleştirmek için kurucunuzu arayın ve size bağlantı sağlasın veya kendi Plant Viewer hesabınızı kurmak için uygun otomatik kayıt işlemini kullanın. Gelecekte hızlı bir şekilde erişebilmeniz için web tarayıcınızda bu bağlantıyı işaretlemenizi öneririz.


Plant Portfolio Manager portalımda bir alarm olayı görüntüleniyor. ABB saha teknolojilerinden destek talep etmem gerekiyor mu?

Ünite anlık / güncellenmiş güç eğrilerini gösteriyorsa, konu Plant Portfolio Manager platformundaki bir yapılandırmayla ilgili olabilir. Ünite güç beslemesini göstermiyor veya alarm olayı ekipman hatasını gösteriyorsa, lütfen yerinde sorunun ön soruşturmasını yapması için kurucunuza başvurun.


Şirketim yeni bir müşteri ise ve Plant Portfolio Manager hesabım yoksa nasıl başlayabilirim?

Şirket hesabınızı ve ilk kullanıcı hesabınızı kurmak için Plant Portfolio Manager Müşteri Hizmetlerine 1-877-261-1374 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız ekipmanla ilgili veri kayıt cihazı seri numaraları gibi bilgileri sağlamaya hazır olun. İlk kullanıcı Portföy Yöneticisi olarak kurulur ve daha sonra daha fazla kullanıcı ekleyebilir.


Sitemin lisans süresi doldu, nasıl yenileyebilirim?

Aboneliğinizi yenilemek için doğrudan ABB satış veya teknik desteğe başvurun.

Statik IP adresi nedir ve bunları ne zaman kullanmalıyım? Neden bunu DHCP yerine kullanayım?

Statik IP, genellikle site ağ yöneticisi tarafından verilen ağdaki bir aygıt için manuel olarak ayarlanmış sabit bir addır. Statik IP adresleri, genellikle daha büyük ağlar veya artan güvenliği olan ağlar için kullanılır. Ağda değişiklikler olduğunda, genellikle bağlantıyı sürdürmek için statik IP adresinin güncellenmesi gerekecektir. Statik IP adresi, bir aygıt için manuel olarak yapılandırılmış, bir DHCP sunucusu aracılığıyla atanmış olan bir IP adresidir. Statik bir IP adresi, değişmez, çünkü statik olarak adlandırılır. Veri toplayıcısının İnternet’e erişmek üzere Statik IP veya DHCP (otomatik adresleme) için yapılandırılıp yapılandırılmadığını yalnızca site BT personeli size söyleyebilir. Bir Statik IP kullanılacaksa, veri kaydediciyi atanmış IP adresi, Alt Ağ Maskesi ve varsayılan ağ geçidi ile yapılandırmanız gerekecektir - hepsi site BT personelinden gelmektedir.

Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP), bir ağdaki aygıtlara dinamik IP adresleri atamak için kullanılan bir protokoldür. Dinamik adresleme ile, bir cihaz ağa her bağlanışında farklı bir IP adresi alabilir. Bazı sistemlerde, cihazın IP adresi hala bağlı iken bile değişebilir. DHCP, statik ve dinamik IP adreslerinin bir karışımını da destekler. DHCP, aygıtı bir IP adresi ile yapılandırır ve uygulama için uygun yapılandırmayı belirler.

Neden Fat Spaniel Monitoring portalımın Canlı Site/Analiz Görünümü’ne erişemiyorum?

Fat Spaniel sitesine bağlantı artık aktif değil. ABB’nin Plant Viewer sitesine erişmek üzere bir bağlantı veya URL sağlaması için yükleyicinizle iletişime geçin.


Neden izleme sitemdeki hava durumu verilerini göremiyorum?

İzleme sisteminiz ışınım şiddeti ve sıcaklık sensörleri gibi bir hava durumu istasyonu veya hava durumu sensörü içeriyorsa, ekipmanla ilgili bir problem olabilir. “Durum Bildir” bağlantısını izleyerek yardım için teknik desteğimizi arayabilir veya 1-877-261-1374 numaralı telefondan Plant Portfolio Manager Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Hava istasyonları olmayan izleme sistemleri için ABB, hava durumu verilerini Yahoo! Weather’dan toplar. İzleme sitesi hava durumunu alamadığını gösteriyorsa, sorun genellikle sitenin kayıtlı adresi ile ilgilidir.


Plant Portfolio Manager portalı neden değişiyor?

Plant Portfolio Manager için aylık olarak ürün geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri yayımlıyoruz. Bir hata ile karşılaşırsanız, lütfen ABB teknik desteğiyle iletişime geçin ve durumu bildirin.


Plant Portfolio Manager’e girdiğimde neden geçerli ve mevcut bir ürün lisansım olmadığını söyleyen bir mesaj alıyorum?

Geçerli bir ürün lisansına sahip bir portföye bir Kullanıcı Kimliği eklemek için, Portföy Yöneticisiniz ile iletişime geçin ve Kullanıcı Kimliği’ni Plant Portfolio Manager’deki uygun yenilenebilir enerji santralleriyle ilişkilendirmesini isteyin. Ürün lisansı dolduysa, lütfen “Durum Bildir” bağlantısını takip edin veya Plant Portfolio Manager Müşteri Hizmetlerini 1-877-261-1374 numaralı telefondan arayın.


Enerji üretimim neden beklenen miktarı iki katına çıkarıyor?

Yerinde bir gelir sınıfı sayacınız varsa, sayaçtaki değerler inverterlerin değerlerine eklenebilir. Sorunu çözmek için ABB teknik desteğiyle iletişime geçin.


Performans Oranı neden önemlidir?

Performans Oranı, sisteminizin performansını değerlendirmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Sahada bir sorun olursa sizi otomatik olarak uyarmak için kullanılır.


Burada cevabını aradığınız bir soruyu görmüyor musunuz? Eğer Kuzey Amerika’daysanız lütfen arayın: +1-877-261-1374. Birleşik krallık için: 0800 0232341. Avustralya için: +61 3 8577 7001.

İlgili linkler

ABB Web Yayınları