Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Samodzielny system stabilizacji zasilania (PSS) UNITROL® 

 

Samodzielny system stabilizacji zasilania UNITROL to łatwe w użyciu, niezawodne urządzenie przeznaczone głównie do tłumienia oscylacji elektromechanicznych poprzez odpowiednie oddziaływanie na pętlę sterowania automatycznego regulatora napięcia.  

Nowoczesne systemy wzbudzenia dla generatorów średniej i dużej mocy są prawie zawsze wyposażone w zintegrowany PSS. W przypadku działających elektrowni, w których nie planuje się wymiany całego systemu wzbudzenia, warto uzupełnić istniejące regulatory napięcia systemem PSS.

Operatorzy w coraz większym stopniu oczekują od producentów energii aktywnego wkładu w stabilizację sieci energetycznej. W wielu przypadkach może to zwiększyć zakres roboczy generatora, w szczególności, jeśli chodzi o zdolności wykorzystania mocy biernej.

Samodzielny PSS firmy ABB został specjalnie zaprojektowany do takich zastosowań. Stabilizator może współpracować z automatycznymi regulatorami napięcia (AVR) i statycznymi systemami wzbudzenia (SES) zarówno dostarczanymi przez ABB jak i innych producentów.

 

 

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Przydatne łącza

Loading documents