Global site

ABB's website uses cookies. By staying here you are agreeing to our use of cookies. Learn more

Přeměna a distribuce (T&D)

S navyšováním portfolia výrobků ABB narůstá i význam výkonových polovodičových součástek. Výkonové polovodičové součástky jsou nedílnou součástí většiny el. zařízení a hrají zde klíčovou úlohu. Implementace takových moderních komponent v existujících systémech znamená snížení ztrát a efektivnější přenos energie. Výkonové polovodiče ABB jsou součástí vysokonapěťových, stejnosměrných soustav (HVDC, high-voltage direct current) s výkonem až do 6 GW a napětím 800kV.

V systémech FACTS (flexible alternating current transmission systems) výkonové polovodiče zajišťují stabilitu sítě a omezují množství jalového výkonu.

V případech potřeby vyšší kontroly nad přenosovým systémem ABB vyvinulo technologii HVDC LightTM založenou na součástkách platformy IGBT s unikátním pouzdrem obsahující interní přítlačný systémem čipů (press-pack technology (StakPak modules). Jeden z příkladů realizace je projekt větrné farmy Borwin1 v Severním moři. S využitím systému HVDC Light je umožněn přenos energie 400MW do německé distribuční site.
ABB představuje první vícehladinový, statický frekvenční měnič na bázi IGCT pro trakční aplikace. Rail SFC Light nabízí následující výhody:

- Maximální účinnost
- Široká škála použití a flexibilita díky vysokým rezervám výkonové elektroniky
- Robustní konstrukce měniče zajišťuje maximální bezpečnost v mezních a
  poruchových situacích
- Vynikající reakce pro různé situace na trati a zajištění stability sítě
- Rychlá a jednoduchá údržba

Hledáte informace o technické podpoře nebo nákupu?

Naše nabídka pro T&D

Odkazy a dokumenty ke stažení

Související nabídky

  • Kontaktujte nás

    Pošlete prosím svůj dotaz a my vás budeme kontaktovat.

    Kontaktujte nás

Populární odkazy

Odběr novinek ABB