Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Przytorowe systemy magazynowania energii

Obecnie ABB oferuje stacje trakcyjne prądu stałego z możliwością magazynowania energii.

Umożliwia to odzyskiwanie energii z hamujących pociągów.  W przeciwnym razie energia, której nie można przekazać do przyspieszającego w pobliżu pociągu, zostałaby rozproszona i utracona. Magazynowanie tej energii przy torach jest jednym ze sposobów na jej odzyskanie. Kolejnym rozwiązaniem, również oferowanym przez ABB, jest system rekuperacji energii. Systemy rekuperacji energii oferowane przez ABB są dostępne dla ustandaryzowanych napięć trakcyjnych 750 V i 1500 V i mogą być wykorzystywane w miejskich systemach transportowych, w kolejach podziemnych i liniach głównych. Istnieje również możliwość zapewnienia innych napięć. 

Poza zdolnością odzyskiwania energii hamowania systemy magazynowania energii oferują również inne ważne możliwości:

  • Zdolność do szybkiej reakcji na dynamiczne zmiany cen
  • Wsparcie dla niskiego napięcia w częściach sieci, w których nie radzi sobie z tym istniejąca stacja elektroenergetyczna
  • Ograniczanie mocy szczytowej

Energia jest magazynowana w superkondensatorach, akumulatorach lub w kombinacji tych dwóch nośników magazynowych.

ABB oferuje kompletną stację elektroenergetyczną, w tym projekt, typowe wyposażenie do zasilania trakcji prądem stałym, montaż, uruchomienie i rzecz jasna energoelektronikę i nośniki magazynowe zwane ENVILINE ™ ERS.

Inne produkty z rodziny ABB ENVILINE™ obejmują:

  • Systemy do rekuperacji energii typu ENVILINE ™ ERS
  • Zapewnione pochłanianie energii toru ENVILINE ™ EDS

Bogate doświadczenie ABB w systemach trakcyjnych, połączone ze specjalnymi narzędziami do modelowania, pozwala nam również pomagać klientom w doborze najlepszej lokalizacji i danych znamionowych dla ich systemów magazynowania energii.


Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Referencje

Dokumentacja do pobrania

Powiązane oferty