Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Systemy rekuperacji energii hamowania

Obecnie ABB oferuje stacje trakcyjne prądu stałego z możliwością rekuperacji energii hamowania.

Umożliwia to odzyskiwanie energii z hamujących pociągów. W przeciwnym razie energia, której nie można przekazać do przyspieszającego w pobliżu pociągu, zostałaby rozproszona i utracona. Zwracanie tej energii do sieci średniego napięcia jest jednym ze sposobów na jej odzyskanie. Kolejnym rozwiązaniem, również oferowanym przez ABB, jest system magazynowania energii. Systemy do magazynowania energii oferowane przez ABB są dostępne dla ustandaryzowanych napięć trakcyjnych 750 V i 1500 V i mogą być wykorzystywane w miejskich systemach transportowych, w kolejach podziemnych i liniach głównych.

Poza możliwością odzyskiwania energii hamowania systemy rekuperacji energii oferują również inne ważne funkcje, takie jak:

  • Korekcja współczynnika mocy
  • Filtrowanie składowych harmonicznych

ABB oferuje kompletną stację elektroenergetyczną, w tym projekt, typowe wyposażenie do zasilania trakcji prądem stałym, montaż, uruchomienie i rzecz jasna energoelektronikę do „odwrotnego zasilania” zwaną ENVILINE ™ ERS. Alternatywnie ABB może zamontować te systemy w istniejących stacjach i przyjąć odpowiedzialność systemową za prace modernizacyjne.

Inne produkty z rodziny ABB ENVILINE™ obejmują:

  • Systemy magazynowania energii typu ENVILINE ™ ESS
  • Zapewnione pochłanianie energii toru ENVILINE ™ EDS

Dodatkowo bogate doświadczenie ABB w systemach trakcyjnych połączone ze specjalnymi narzędziami do modelowania pozwala nam pomagać naszym klientom w doborze najlepszej lokalizacji i danych znamionowych dla ich systemów rekuperacji energii.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Referencje

Dokumentacja do pobrania

Powiązane oferty