Global site

Rüzgar gücünün iletilmesi

ABB enerji iletim alanında sunduğu geniş portföy sayesinde müşteriler giderek artan enerji talebini karşılamak ile çevre konularında giderek artan kaygılar arasında sağlıklı bir denge kurmasını sağlıyor

Enerji iletiminin üç alanında destek veriyoruz:  HVDC Light, yüksek gerilim kabloları ve açık deniz rüzgar bağlantıları. HVDC Light gücü yer altından, deniz dibinden uzun mesafelere taşır. Çevreye faydaları “görünmeyen” enerji hatları, nötr elektromanyetik alanlar, yağsız kablolar ve kompakt dönüştürme istasyonlarıdır.

ABB 140 yıllık eşsiz kablo üretim deneyiminden güç alarak her türlü deniz altı ve yer altı enerji iletim uygulamasına yüksek gerilim AC ve DC kablo sistemleri ve çözümleri temin ediyor.

ABB’nin iletim deneyimi ayrıca, dev boyutlardaki açık deniz enerji üretim santrallerinin inşa edilmesi sürecinde karşılaşılan mühendislik zorluklarını da aşmaya yardımcı oluyor. Böylesi çetin ortamlarda karşılaşılan riskleri asgariye indirmek için ABB, HVDC dönüştürücü istasyonlarının yerleştirileceği Yerçekimi Tabanlı Yapılar (GBS) geliştirdi. Kendi kendine yeterli bu platformlarda operasyonu desteklemek için gereken havalandırma, iklimlendirme, kanalizasyon, soğutma, yedek dizel jeneratörler, vb. Alt sistemlerin hepsi bulunmakta.

Portföyümüz

  • Bize ulaşın

    Web talebinizi iletin biz size ulaşalım

    Bize ulaşın

Çok izlenen bağlantılar

ABB Web Yayınları