Transport na rynek

Niezawodne, sprawne, maksymalizujące produktywność systemy transportowe

Dzięki dogłębnej znajomości branży oraz kompetencjach w dziedzinach elektrotechniki i automatyzacji dysponujemy doświadczeniem potrzebnym do spełnienia potrzeb związanych z górnictwem odkrywkowym oraz przeładunkiem i transportem materiałów. Zarówno w wypadku nowych instalacji, jak i przebudowy już istniejących tworzymy indywidualne rozwiązania, podnoszące efektywność i produktywność oraz upraszczające obsługę sprzętu.

Towarzyszymy klientom na całej drodze, począwszy od planowania, przez instalację, rozruch techniczny i badania eksploatacyjne, aż po serwis urządzeń. Nasze rozwiązania, wykorzystujące koncepcję zintegrowanego sterowania, obejmują cały proces produkcji, czyli wydobycie, transport i wysyłkę.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

System zarządzania składowiskiem

Proponujemy nowoczesne rozwiązanie informatyczne, likwidujące lukę między systemami ERP a poziomem operacyjnym. System zarządzania składowiskiem podnosi efektywność dzięki funkcjom śledzenia materiału, zarządzania jakością i wizualizacji hałd materiałów sypkich.

Portalowa ładowarko-zwałowarka

Nasz system sterowania precyzyjnie kontroluje ładowarki i ładowarko-zwałowarki, zapewniając żądaną jakość materiału. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla sprzętu sterowanego ręcznie, a także w pełni zautomatyzowanego.

Ładowarko-zwałowarka i ładowarka

Niezależnie od tego, czy maszyna jest kierowana przez obsługę, czy działa automatycznie, ABB oferuje system sterowania i precyzyjnego pozycjonowania, minimalizujący jałową pracę, zapewniający bezpieczeństwo i chroniący przed kolizjami.

Załadunek i rozładunek statków

Dążąc do ograniczenia zakresu operacji przeładunkowych podczas ładowania i rozładowywania statku, ABB skonstruowała automatyczny system GrabControl, optymalizujący napełnienie chwytaka i minimalizujący obciążenie maszyny. W rozwiązaniu tym nacisk położono na bezpieczeństwo i parametry robocze, tak by zoptymalizować produktywność i zakres koniecznej obsługi.

Systemy załadunku i rozładunku pociągów

Niezależnie od tego, czy załadunek i rozładunek odbywa się w sposób ciągły, czy wagon po wagonie, możemy zaoferować indywidualnie przygotowane rozwiązanie, zapewniające niezawodną realizację tego zadania oraz zmniejszające zużycie sprzętu przeładunkowego.

Koncepcje sygnalizacji pożarowej, łączności wewnętrznej i oświetlenia

Rosnący nacisk na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska sprawia, że duże maszyny potrzebują czegoś więcej niż tylko automatyka. Dlatego właśnie ABB oferuje koncepcje energooszczędnego oświetlenia oraz systemy sygnalizowania i zwalczania pożarów, mogące wykorzystywać całe stosowne wyposażenie maszyny (instalacje wideo, radiowe i głośnikowe).

Pliki do pobrania i multimedia

Select region / language

Pożyteczne informacje