ABB rozsvítí metro v Číně

Letos vybaví společnost ABB dvě trasy metra v čínském Š'-ťia-čuangu inteligentním systémem kontroly veřejných prostor a staničního osvětlení. Chytré řešení zlepší výkonnost a sníží náklady

  • Inteligentní automatizační systém budov ABB i-bus® KNX využívá standardů autobusů KNX a zajišťuje chytrou kontrolu osvětlení, teploty, ventilace a zastínění v budovách pomocí správy jednotlivých terminálů elektrického vybavení uvnitř těchto budov. Systém splňuje požadavky dnešních moderních budov a vyniká vysokou mírou spolehlivosti, flexibility a možností rozšíření.

Systém DALI zvyšuje výkonnost a snižuje náklady

DALI (Digital Addressable LIghting Interface) je pokročilý digitální kontrolní systém osvětlení, jehož instalací je možné zajistit kontrolu jednotlivých lamp a také vytvořit centralizovaný digitální management.

"ABB je globálním technologickým lídrem s otevřenými řešeními a pohledem upřeným do budoucna. Naše digitální portfolio produktů je kompatibilní se systémy a zařízeními našich odběratelů a je možné jej zapojit do různých aplikací, které zjednoduší systém provozu a řízení. Tak lze zvýšit výkonnost a snížit náklady elektřiny, přinášíme tedy chytré zkušenosti provozovatelům a větší komfort zákazníkům," říká Oliver Iltisberger, výkonný ředitel ABB pro rozvoj chytrých budov.

Úspora 4 procent denní spotřeby elektřiny

Kontrolní systém ABB i-bus® KNX byl adaptován již ve 26 zprovozněných stanicích a kontrolních centrech tras metra 1 a 3 v desetimilionovém Š'-ťia-čuangu. Inteligentní systém osvětlení každé ze stanic komunikuje s integrovaným monitorovacím systémem pomocí brány třetí strany a může být automaticky spravován i v průběhu správy či údržby manuálních prvků ovládání. Pět z těchto stanic používá také DALI zatmívací systém kontroly se zhruba 2000 LED světly, které uspoří chytrým zhasínáním až 4 procenta celkové denní spotřeby elektřiny.

Metro v Š'-ťia-čuangu je městskou přepravní službou v severovýchodní metropoli v kantonu Hebei. První dvě linky metra (1, 3) zahájily zkušební provoz 26. června 2017. S celkovou délkou 30,3 km obě linky metra přispívají k efektivnímu řízení provozu hromadné dopravy a jsou i vzpruhou pro ekonomický rozvojový program. V současnosti jsou v Š'-ťia-čuangu budovány čtyři linky metra s očekávanou celkovou délkou přesahující 80 km v roce 2021. Dále je plánováno pět linek včetně přímého spojení na letiště.

ABB řešení již v Pekingu, Šanghaji nebo Kantonu

ABB také spolupracuje se společností KE Electric, která zajistí komponenty pro nízkonapěťová zařízení Š'-ťia-čuangského metra a garantuje stabilní provoz distribučního systému. Řešení a produkty od firmy ABB odpovídají potřebám mnohých aplikací, včetně stanic, vozových dep, autobusových nádraží, místních stanic a lokomotiv, garantují tak komplexní konstrukci zeleného systému dopravy.

V Číně již ABB spolupracovala na projektech osvětlení v podzemkách v Pekingu, Šanghaji, Kantonu, Šen-čenu, Nankingu, Čchang-ša a Čang-čchunu a jiných velkoměstech, zajišťující výkonný a bezpečný provoz vlaků s důrazem na potřeby běžných cestujících.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr a průkopník s rozsáhlou nabídkou výrobků, služeb a řešení pro digitální průmysl. V návaznosti na více než 130letou tradici inovací dnes společnost ABB stojí v čele digitalizace průmyslu, podporována čtyřmi obchodními jednotkami s vedoucím postavením na trhu a výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a Automatizace) a společnou digitální platformou ABB Ability™. Stávající obchodní jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.


Kontakt pro další informace:

ABBBA Consulting
Jiří Böhm
Telefon: +420 720 976 439

E-mail: jiri.bohm@abbba.cz

ABBBA Consulting
Tomáš Vrána
Telefon: +420 604 134 037

E-mail: tomas.vrana@abbba.cz

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp