Robot na torze

Nowy tor jezdny ABB IRBT 2005 to elastyczność, wszechstronność i nawet do 50 proc. szybsze cykle. To jedyna na rynku platforma zapewniająca tak wysoką prędkość i precyzję w procesach produkcyjnych.

IRBT 2005 to tor typu Medium Track Motion (MTM) przeznaczony dla średniej wielkości robotów i układów transferowych.

Do pracy na torze jezdnym IRBT 2005 nadają się m.in. średniej wielkości roboty IRB 2600.
Do pracy na torze jezdnym IRBT 2005 nadają się m.in. średniej wielkości roboty IRB 2600.
center

Tworząc IRBT 2005, ABB zoptymalizowała zarówno ruch robota, jak i toru. W tym celu wykorzystano systemy sterowania QuickMove i TrueMove, które gwarantują najwyższą prędkość i precyzję ruchów z uwzględnieniem aktualnego obciążenia. Standardowy moduł IRBT 2005 to tor jezdny o długości jednego metra. Jego konstrukcja pozwala na złożenie kilku modułów jednocześnie i tym samym wydłużanie torowiska - w zależności od potrzeb produkcyjnych - nawet do 100 metrów. Modułowość toru zapewnia więc elastyczność we wprowadzaniu zmian w produkcji.

Tor występuje w dwóch wariantach - odkrytym i zakrytym - co pozwala na dostosowanie go do warunków, w jakich jest wykorzystywany. Wydajność IRBT 2005 zależy od obciążeń poszczególnych części cyklu.

Tor ma zastosowanie przy wielu czynnościach, takich jak m.in. spawanie łukowe, uszczelnianie, przenoszenie, przeładunek, obsługa maszyn, a także magazynowanie. Tak wszechstronne zastosowanie jest możliwe m.in. dzięki dostępności wersji z kilkoma platformami jezdnymi (tzw. karetkami), do dwóch dla robota i do trzech dla układu transferu części. Co więcej, tor robota jest dostępny z dodatkową płytą wydłużającą karetkę, która pozwala na montaż dodatkowego osprzętu, np. źródła spawalniczego lub beczki z drutem.

Może być dostosowany do różnych źródeł prądu. Dzięki wewnętrznemu prowadnikowi przewodów, IRBT 2005 może być wyposażony w odpowiednio zróżnicowane okablowanie, przewody sygnałowe lub zasilania lub w przewód sygnałowy zasilania dla osprzętu użytkownika. Każda karetka ma opcję dostawy z dodatkowym zewnętrznym, pustym prowadnikiem przewodów do wykorzystania przez użytkownika.

Platforma ABB dla średnich robotów została skonstruowana tak, by zmniejszyć liczbę zbędnych części, ale zachować elastyczność i możliwość rozbudowy, a ilość potrzebnych prac konserwatorskich została sprowadzona do minimum.

Zdj. Arch. ABB

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn X WhatsApp