ABB mianuje Björna Rosengrena na stanowisko prezesa zarządu Grupy ABB

Rada nadzorcza Grupy ABB jednogłośnie mianowała Björna Rosengrena prezesem Grupy ABB na świecie. Björn Rosengren dołączy do ABB 1 lutego 2020 roku, a z dniem 1 marca 2020 roku zastąpi na stanowisku prezesa Petera Vosera. Wówczas Peter Voser wróci na swoje stanowisko prezesa rady nadzorczej ABB. Będzie to od tego momentu jedyne stanowisko zajmowane przez Petera Vosera w ABB.

Björn Rosengren ma 60 lat i jest Szwedem. Ma duże, międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w biznesach przemysłowych. Od 2015 roku sprawował funkcję prezesa zarządu firmy Sandvik, globalnej firmy inżynierskiej zajmującej się zaawansowanymi technologiami. W tym czasie nadzorował pomyślne wdrożenie zdecentralizowanej struktury oraz poprawił zarówno rentowność, jak i pozycję finansową Sandvik. Wcześniej był prezesem Wärtsilä Corporation, która produkuje i serwisuje źródła zasilania i inny sprzęt dla rynków morskich i energetycznych (2011-2015). Spędził około 13 lat (1998-2011) na różnych stanowiskach kierowniczych w Atlas Copco , firmie która jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważonej wydajności.

„Rada nadzorcza ABB cieszy się, że Björn Rosengren przejmie zarzadzanie firmą, wnosząc udokumentowane osiągnięcia w zakresie tworzenia wartości i dokładnie takie umiejętności menedżerskie, jakich ABB potrzebuje na kolejnym etapie transformacji”, powiedział Peter Voser, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ABB i obecny prezes zarządu firmy. „Po dokładnej analizie, rada nadzorcza ABB jest przekonana, że ​​Björn Rosengren jest najlepszym kandydatem do sprawowania funkcji prezesa. Rozumie, jak tworzyć dobre organizacje o zdecentralizowanych strukturach, wzmacniać pozycję ludzi i demonstrować kulturę współpracy, przy jednoczesnej dbałości o dobre wyniki firmy. Wraz z naszym silnym zespołem zarządzającym będzie realizował strategię ABB i dostarczy długoterminową wartość dla wszystkich naszych udziałowców.”

Mianowany na stanowisko prezesa Grupy ABB, Björn Rosengren, powiedział: „Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do ABB, prawdziwie globalnego lidera technologicznego. W tak kluczowym momencie dla branży produkcyjnej, ABB musi nadal najlepiej zaspokajać potrzeby globalnych klientów dzięki unikalnej ofercie technologii i rozwiązań cyfrowych, aby pomóc im zwiększyć ich wydajność działania. Nie mogę się doczekać współpracy z moimi nowymi kolegami z całego świata, w celu zwiększenia wartości, poprzez realizację strategii Grupy ABB oraz pełne upoważnienie do działania naszych ludzi i biznesów.”

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem nowatorskich technologii z wszechstronną ofertą dla branż cyfrowych. Obecnie, mając za sobą ponad 130 lat tworzenia innowacji, firma jest czołowym graczem w branżach cyfrowych. Swoją działalność prowadzi w ramach czterech globalnych biznesów – Produktów i Systemów Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez wspólną platformę cyfrową ABB Ability™. Wiodący na rynku biznes ABB Power Grids zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników. www.abb.com

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp