Davos’tan ABB Formula E’ye Sıcak Bir Hoşgeldin

Dünya Ekonomik Forumu 2019’un başlamasından sadece birkaç gün önce Davos, dünyada bir ilki kutluyor: Gen 2 adı verilen en yeni ABB FIA Formula E yarış aracı, ünlü İsviçre Rhaetian Demiryolu üzerinden tren ile, gelecek hafta boyunca ilgileri üzerine toplayacağı Avrupa’nın en yüksek şehrine, Davos Platz istasyonuna taşındı.

Gen 2 aracı, geçtiğimiz Cumartesi gününden 27 Ocak Pazar gününe kadar, özel bir cam vitrin içinde sergilenecek. İlgili ziyaretçiler hem ABB FIA Formula E yarış serileri, hem de ABB’nin e-mobilite üzerine çalışmaları hakkında bilgi edinebilirler. Dünya çapında 70 ülkede 8.500 kurulu hızlı şarj ünitesine sahip olan ABB, şarj altyapılarında küresel pazar lideridir.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) kamu, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine güç şebekeleri, elektrifikasyon ürünleri, endüstriyel otomasyon ve robotik ve hareket alanlarında küresel hizmet sunan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneğini sürdüren ABB bugün, iki belirgin değer önerisiyle sanayide dijitalleşmenin geleceğini yazıyor: Herhangi bir santraldan herhangi bir prize elektrik getirmek ve doğal kaynaklardan bitmiş ürüne kadar endüstrileri otomatikleştirmek. Tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları Formula E'nin isim ortağı ABB, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere e-mobilitenin sınırlarını zorlamaktadır. ABB 100’den fazla ülkede yaklaşık 147,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp