ABB, kolay temizlik ve uzun kullanım ömrü için tasarlanmış IEC Gıda Güvenliği motorlarını piyasaya sürdü

ABB’nin yiyecek ve içecek tesislerine yönelik yeni paslanmaz çelik Gıda Güvenliği motorları, yüksek basınçlı temizliğe dayanıklı olmasının yanı sıra kesintileri azaltırken hijyen standartlarını korur.

ABB, yiyecek ve içecek endüstrisinde sık sık temizlik gerektiren uygulamalar için tasarlanmış eksiksiz bir IEC Gıda Güvenlik motorları ürün grubunu piyasaya sürmüştür. Yeni IEC Gıda Güvenliği motorları, ABB’nin paslanmaz çelik NEMA motorları, monte edilmiş bilyeli rulmanlar ve dişliler içeren Gıda Güvenliği ailesinin bir parçasıdır.

IEC Gıda Güvenliği motoru, müşterilerin giderek sertleşen hijyen standartlarını karşılayabilmesi için temizliği ve sterilizasyonu kolay, pürüzsüz paslanmaz çelik muhafazalar içerir. Motorlar IP69 su koruma derecesine ulaşmıştır ve kapsüllü sargılar, motorların zorlu yıkama koşullarında genel amaçlı ürünlerden daha uzun süre dayanmasını sağlar. 

Motorların dış yüzeyleri otomatik drenajlıdır ve partiküllerin birikebileceği boşlukları yoktur. İşaretler çerçeveye lazerle kazınmıştır ve kirleticilerin birikebileceği kanallar ve çıkıntıları bulunmaz. Motorlar yüksek basınçlı spreylere dayanıklıdır ve yerinde temizlik (CIP) yöntemleriyle tam uyumludur. Gıda Güvenliği motorları ayrıca, gıda parçacıkları barındırabilen ve bakterilerin üremesine izin veren motor örtüleri ihtiyacını da ortadan kaldırır.

ABB IEC AG Motorları Yiyecek ve İçecek Segmenti Müdürü Tero Helpio şunları söylemiştir: “Et ve kümes hayvanları endüstrisindeki müşteriler, yeni motorların prototiplerini titizlikle test ediyor.” “Motorlar, yüksek hijyen ortamlarında sert temizlik ve sanitizasyon uygulamalarına maruz bırakılmış ve müşteriler, gıda güvenliği ve güvenilirliği için tüm gereksinimleri karşıladıklarını onaylamışlardır.”

ABB IEC Gıda Güvenliği motorları 0,18 - 7,5 kilowatt güç aralığında, 50 veya 60 hertz’de 230-690 volt için 2-6 kutuplu modellerde mevcuttur. IE3 üstün verimlilik derecesine sahiptirler ve enerji tüketimi ve emisyonları azaltırlar. Esnek montaj düzenlemeleri, neredeyse her uygulamayla uyumluluğu garanti eder. Motorlar, 71-132 çerçeve boyutlarındadır.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle, müşteri odaklı ve dünya çapında öncü dört işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp