ABB ve Porsche, e-mobiliteyi birlikte ileri taşıyacak

Endüstriyel bir teknoloji lideri olan ABB ve otomobil üreticisi Porsche, e-mobiliteyi ortaklaşa tanıtmak için yeni ve özel bir ortaklığı gururla duyuruyor. Çok seviyeli bir anlaşmanın parçası olarak ABB, derhal yürürlüğe giren TAG Heuer Porsche Formula E Ekibinin resmi ortağı haline geliyor. Porsche Motorsport, ABB FIA Formula E Şampiyonasında ilk yarış yılında, ABB ise tamamen elektrikli ilk küresel yarış serisinin şampiyonluk ortağı olarak üçüncü yılındadır.

Duyuru, ABB Başkanı ve CEO'su Peter Voser ile Porsche AG İcra Kurulu, Araştırma ve Geliştirme Üyesi Michael Steiner'ın yanı sıra Porsche Motorsport Başkan Yardımcısı Fritz Enzingerile birlikte, Santiago, Şili'deki ABB FIA Formula E Şampiyonası'nın altıncı sezonunun 3. yarışının arifesinde yapıyorlar. Voser, Steiner ve Enzinger, bugünün ilerleyen saatlerinde ön burnunda ve arkasında belirgin bir ABB logosu bulunan güncellenmiş Porsche yarış arabası tasarımını resmi olarak tanıtacaklar.

Michael Steiner, “Elektrikli hızlı şarj cihazlarında dünya teknolojisi ve pazar lideri olarak ABB'nin artık en üst düzey ortaklarımızdan biri olduğu ve müşterilerimizin artan e-mobilite talebini desteklemek için potansiyel fırsatlar üzerinde daha fazla çalışacağımız için çok mutluyuz,” dedi ve ekledi “Bu, Porsche’nin 2022 yılına kadar e-mobilite alanında 6 milyar avroluk bir yatırım içeren Mission E stratejisinin altını çiziyor.”

Peter Voser ise “ABB FIA Formula E Şampiyonası bir yarıştan daha fazlasıdır - karbon ayak izimizi azaltmaya ve gelecekte daha iyi bir dünyaya katkıda bulunabilecek yenilikçi elektromobilite teknolojileri için test alanımızdır” dedi “Ve otomotiv endüstrisinin ikonik premium markası Porsche'den daha iyi bir ortak olabilir mi? Birlikte, elektromobiliteyi daha da ileri taşıyacağız”

ABB ve Porsche, Japonya'daki Porsche Merkezlerine ve kamu tesislerine hızlı şarj cihazları kurma konusunda bir anlaşma imzaladılar. İlk kurulum 2020'nin ortalarında kullanıma açılacak. Buna ek olarak, İsviçreli ABB Formula E temsilcisi Simona De Silvestro, TAG Heuer Porsche Formula E mevcut ekibinde test ve geliştirme sürücüsüdür.

ABB Formula E'nin genişleyen küresel erişimi, bu sürdürülebilir motor sporları formunun başarısı için anahtar olan yenilikçi teknolojiyi sergiliyor. ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın altıncı sezonu, on küresel otomobil üreticisini temsil eden 24 sürücünün ikinci nesil yarış arabalarıyla, Seul, Güney Kore ve Jakarta, Endonezya gibi yeni lokasyonlardaki birinci sınıf mücadelesini sunuyor. ABB, elektrikli araçlar için bağlı DC hızlı şarj sistemlerinde global bir lider konumuna ulaşmıştır. ABB‘nin şu anda dünya çapında 80'den fazla ülkeye 13.000'den fazla DC hızlı şarj cihazı satılmıştır.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle ABB, dünya çapında müşteri odaklı dört öncü işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart-Zuffenhausen, Almanya merkezli, dünyanın önde gelen seçkin spor otomobili üreticisidir. 2018 yılında şirket, dünya çapındaki müşterilerine 256.000'den fazla yeni araç teslim ederek 25,8 milyar EUR satış gerçekleştirdi. Şirketin faaliyet geliri 4,3 milyar Euro olarak gerçekleşerek Porsche'yi dünyanın en karlı otomotiv üreticilerinden biri haline getirdi. Porsche, ikonik 911 spor otomobilinin piyasaya sürülmesiyle 50 yıldan uzun bir süre önce spor otomobil segmentini kurdu. İlk tam elektrikli Porsche olan Taycan'ın lansmanı ile şirket yeni bir hareketlilik çağına başladı ve kendi fabrika ekibiyle TAG Heuer Porsche Formula E Takımı ABB FIA Formula E Şampiyonası'na katıldı. Toplamda Porsche AG, 70 iştiraki aracılığıyla dünya genelinde 34.000'den fazla personel istihdam etmektedir.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp