İlk çeyrek 2020 sonuçları

COVID-19 sonuçları etkileri ve ağırlığında görünüm

 • Siparişler 7,3 milyar dolar,% -4; karşılaştırılabilir +% 1
 • Gelirler 6.2 milyar $, -9%; karşılaştırılabilir -7%1
 • Operasyonlardan elde edilen kar 373 milyon dolar; marj% 6.0
 • Operasyonel EBITA1 636 milyon dolar; marj1 % 10,2, 30 baz puan yükümlenilen maliyetler dahil
 • Net kar 376 milyon $, -30%
 • Temel hisse başı kazanç EPS $ 0.18, -30%2; operasyonel EPS1 $ 0.30,% -2
 • İşletme faaliyetlerinden nakit akışı - 577 milyon dolar

İndirmeler

ABB CEO’su Björn Rosengren “COVID-19 salgını, sipariş büyümesinin iyi bir şekilde devam etmesine rağmen, ilk çeyrek sonuçlarımızı etkiledi, tüm işletmelerimizde gelirleri ve işletme marjlarını düşürdü. İş sürekliliğini korurken, müşterilerimize hizmet ederken ve uzun vadede Ar-Ge'ye yatırım yapmaya devam ederken çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz ”dedi.  

“İkinci çeyrekte, ABB’nin operasyonlarının, dünyanın birçok yerinde meydana gelen karantinalar ile talepteki keskin düşüş nedeniyle önemli ölçüde zorlanmasını bekliyoruz. Bununla birlikte, grubun merkezsizleştirilmesi ve ikinci çeyreğin sonunda Güç Şebekeleri'nin tasfiyesini tamamlama hedefimizi sürdürürken, maliyetlerimizi yönetme ve likiditeyi koruma çabalarımızı hızlandıracağız ”dedi.  

17 Aralık 2018'de ABB, Güç Şebekeleri faaliyetleri üzerinde anlaşmaya varılmış bir satışını açıkladı. Sonuç olarak, Güç Şebekeleri faaliyetlerinin sonuçları durdurulan faaliyetler olarak sunulmaktadır.

Özet

COVID-19'un arka planında, ilk çeyrek siparişlerinde dayanıklılık devam etti ve Hareket ile Endüstriyel Otomasyon işletmelerimizn ikisi de güçlü büyük siparişlerden yararlandı. Bununla birlikte, tüm işletmelerde gelirler azaldı, pandemi nedeniyle ilk başta Çin'de ve daha sonra dünyanın diğer bölgelerinde ürün talebindeki düşüş, hareketlilik kısıtlamaları da sistem kurulumu ve hizmet faaliyetlerini kısıtladı. Bu gelişmeler sırayla, tüm işletmelerdeki faaliyet marjları üzerinde yoğunlaşarak, belirli maliyetlerin iş sürekliliği için zorunlu kaldığına işaret etti.

Detaylı finansal sonuçları görmek için ABB Group Q1 2020 Results sayfasını inceleyebilirsiniz.

Notlar

 1. “Non-GAAP” hesapların mutabakatı için ekteki Q1 2020 Financial Information içinde yer alan “supplemental reconciliations and definitions” konusuna bakın.
 2. EPS büyüme oranları, sınırsız miktarlar kullanılarak hesaplanır. Hisse başına karşılaştırılabilir operasyonel kazançlar sabit para birimindedir (2019 döviz kurları, iş portföyündeki değişiklikler için ayarlanmamıştır).
 3. Sabit para birimi (portföy değişiklikleri nedeniyle ayarlanmamıştır).
 4. Tutarlar, hem devam eden hem de durdurulan faaliyetlerin toplamıdır.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp