Üçüncü Çeyrek 2020 sonuçları

Güçlü temel

  • Siparişler 6,1 milyar dolar, %-9; karşılaştırılabilir %-81
  • Gelirler 6,6 milyar dolar, %-4; karşılaştırılabilir %-4
  • Operasyonlardan elde edilen kar 71 milyon dolar; marj %1,1
  • Güç Şebekeleri kazancı 5,3 milyar dolar, vergi öncesi, durdurulan faaliyetlerde kaydedilmiştir
  • Operasyonel EBITA1787 milyon dolar; marj1 %12,0
  • Net kar 4,5 milyar dolar, %+780, Güç Şebekeleri kazancı dahil
  • Temel EPS $2,14, %+7852; operasyonel EPS1$0,21, %-36
  • 273 milyon dolarlık emekli giderlerinden sonra işletme faaliyetlerinden nakit akışı 408 milyon dolar; tüm yıl için esnek nakit teslimatı bekleniyor

ABB CEO'su Björn Rosengren: "Çin'deki güçlü toparlanma ve devam etmekte olan maliyet azaltma çalışmaları güçlü bir temel oluştursa da COVID-19 nedeniyle üçüncü çeyrekte gelirler, tüm iş alanlarında düşüş gösterdi. İyi tarafından bakacak olursak, GEIS'in entegrasyonu ve Elektrifikasyon'daki Kurulum Ürünleri'nde görülen toparlanma meyvelerini vermeye devam ediyor ve Hareket de sağlam bir performans gösteriyor. Öte yandan Robotik ve Endüstriyel Otomasyon'daki toparlanma biraz daha sürecek gibi görünüyor."

"Hisselerin geri alımına planlanan şekilde devam ederken, bir yandan da grupta yetki dağıtımı ve portföyümüzün gözden geçirilmesi süreçlerine devam ediyoruz. 19 Kasım'daki Capital Markets Day'de stratejik ilerlememize dair daha fazla detay vermeyi heyecanla bekliyoruz."

Üçüncü Çeyrek 2020 grup sonuçları Özet

Kısa döngülü ürün işlerindeki olumlu gelişme, büyük siparişlerdeki azalmayla ve hizmet faaliyetlerinin geri çekilmesinin devam etmesiyle birlikte gölgede kaldı. Grubun faaliyet marjları, harici ücretler ve de Güney Afrika'daki Kusile projesine ilişkin Endüstriyel Otomasyon kaybıyla karşılaştırıldı. Bu etkiler hariç tutulduğunda marjlar, tüm iş alanlarında maliyet azaltma sürekliliğini ve de GEIS'in entegrasyonu ve Kurulum Ürünlerindeki toparlanmayı yansıtarak iyi bir temel olduğunu gösterdi. Hareket ise iyi performans göstermeye devam etti.

Kapanış Notları

GAAP dışı ölçümlerin karşılaştırması için ekli Üçüncü Çeyrek 2020 Finansal Bilgiler'de bulunan "ek karşılaştırmalar ve tanımlar" kısmına bakınız.
2 EPS büyüme oranları, yuvarlanmamış miktarlar kullanılarak hesaplanır. Karşılaştırılabilir operasyonel hisse başına kazanç, sabit para birimi cinsindendir (iş portföyündeki değişiklikler için 2019'daki döviz kurları ayarlanmamıştır).
3 Sabit para birimi (portföy değişikliklerinde ayarlanmamıştır).
4 Miktar hem devam etmekte olan hem de durdurulan faaliyetlerin toplamıdır.
5 Hazine payları dahil olmak üzere şirketin ihraç edilmiş sermayesinin en fazla yüzde 10'u.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp