ABB, Duvar tipi AC/DC Duvar tipi şarj ünitelerini tanıttı

24 Aralık tarihinde gerçekleşen dijital lansmanda AC/DC Duvar tipi araç şarj üniteleri tanıtıldı. Ürün Pazarlama Uzmanı Metin Uçar tarafından teknik detayları anlatılan ürünlerin kullanım yerleri, DC ve AC ünite farklılıkları hakkında bilgilendirme yapıldı. Kullanıcıların kullanımı için AC şarj ünitelerinin uygulama üzerinden kolay kontrolü, tüketim değerlerinin gösterilmesi gibi kolaylıklar anlatıldı. AC ve DC şarj ünitelerinin şarj hızlarının neden birbirinden farklı olduğu ile ilgili teknik detaylardan bahsedildi.

Terra AC şarj üniteleri 3 ile 22 kW arasında güç çıkışı sağlayabilen, kolay kurulum için kompakt ve IP 54 koruma sınıfına sahip gövde tasarımı sayesinde iç ve dış alanda kullanılabilecek ünitelerdir. Dahili güvenlik önlemleri sayesinde (aşırı ve düşük gerilim, toprak bağlantısı ölçme, aşırı akım kontrolü) kullanıcıyı, aracı ve kendisini koruma özelliklerine sahiptir.

Terra DC duvar tipi şarj üniteleri araç üzerindeki herhangi bir ekipman tarafından limitlenmeden bataryalara doğrudan DC güç aktarımı  sayesinde daha kısa sürede şarj edebilen ünitelerdir. Kolay kurulumu ve daha az altyapı gereksinimleri şarj ünitesinin her lokasyonda kolaylıkla kullanılabilmesi anlamına gelir. EMC sınıf B sertifikasyonu; cihazın insanların yoğun olduğu yerlerde dahil elektromanyetik dalga yayılımı açısından güvenli ortamın sağlandığını garanti etmektedir.

ABB’nin güç elektroniğindeki tecrübe ve bilgi birikiminin yansımaları olan bu iki ünitenin de ister şahsi kullanıma isterse ticari kullanıma veri sağlayabilmesi için OCPP uyumluluğu bulunmaktadır.  

Teknik tanıtım sonrasında Bora Özkent moderatörlüğünde devam eden söyleşide elektrikli araçların geleceği, farklı tipte şarj üniteleri, şarj ünitesi kurumundaki alt yapı konuları, ödeme sistemleri gibi birçok sorunun cevabı verildi. Kullanıcılar tarafından merak edilen sorular sunum esnasında ekibimize iletildi. Uzmanlarımız tarafından kullanıcılar tarafından gelen anlık sorular da cevaplanarak interaktif bir söyleşi gerçekleştirilmiş oldu. 

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp