ABB ve Finlandiya Teknoloji Akademisi, sürdürülebilir bir gelecek için yeni bir ortaklık başlattı

ABB ve Finlandiya Teknoloji Akademisi, sürdürülebilir bir gelecek için yeni bir ortaklık başlattı

ABB, toplumların refahı ve sürdürülebilirlik yolunda Bilimin, Yeniliğin ve Teknolojinin önemli rolünü vurgulamak üzere küresel bir teknoloji ödülü olan “Milenyum Teknoloji Ödülleri” organizasyonunun düzenleyicisi bağımsız bir vakıf olan Finlandiya Teknoloji Akademisi ile yeni bir ortaklık başlattı.

Milenyum Teknoloji Ödülü 2004 yılından bu yana, dünya çapında milyonlarca insana fayda sağlayan çığır açan teknolojik yenilikler için verildi. Dünya çapında türünün en büyüklerinden biri olan bu organizas yon her iki yılda bir Finlandiya Teknoloji Akademisi tarafından düzenlenmektedir.

Çevrimiçi olarak https://millenniuminnovationforum.fi/en takip edilebilecek 2020 yılının ödülleri 18 Mayıs 2021'de düzenlenecek organizasyonla sahiplerini bulacak.

Bu anlamlı ödülü daha önce kazananlar arasında World Wide Web'in mucidi olarak bilinen İngiliz bilgisayar bilimcisi Sir Timothy John Berners-Lee, mavi ve beyaz LED'ler için Japonya'dan Shuji Nakamura ve boyaya duyarlı güneş pilleri için İsviçre'den Michael Grätzel yer alıyor.

“ABB CEO'su Björn Rosengren, hem teknolojinin sınırlarını zorlamak hem de bilim, inovasyon ve teknolojiyle önümüzdeki sorunları çözebileceğimize ve daha müreffeh ve sürdürülebilir bir gelecek yaratabileceğimize olan güvenimizi paylaşmak istiyoruz." dedi.

Finlandiya Teknoloji Akademisi CEO'su Markku Ellilä, “ABB ile ortaklığımızdan gurur duyuyoruz ve birlikte, sürdürülebilir teknolojiyi ilerleten çığır açan yenilikler ve mucitler için farkındalık oluşturabiliriz,” dedi.

İnovasyon taahhüdünün bir parçası olarak ABB, araştırma ve geliştirmeye önemli ölçüde yatırım yapıyor ve 2020'de şirket, Ar-Ge ve dijital harcamalarını Grup gelirlerinin yüzde 4,8'ine, yani yaklaşık 1,3 milyar dolara yükseltti. Şirket, dünya çapında yaklaşık 7.000 Ar-Ge mühendisi istihdam etmektedir ve bunların yüzde 60'ından fazlası yazılım geliştirme ve dijitalleşmeye odaklanmıştır.

ABB dünya çapında 100'den fazla önde gelen üniversite ile ortaklık yapmaya devam ediyor. Bunların arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Carnegie Mellon ve Stanford Üniversitesi, Kanada'daki British Columbia Üniversitesi, İngiltere'deki Imperial College, Hindistan Teknoloji Enstitüsü, Çin'in Tsing Hua Üniversitesi, İsveç Kraliyet Teknoloji Enstitüsü ve İsviçre'de ETH Zürih yer almaktadır.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp