Global site

ABB's website uses cookies. By staying here you are agreeing to our use of cookies. Learn more

SMISSLINE TP ve výpočetním centru společnosti Continental

SMISSLINE TP pomáhá zajistit bezproblémový provoz výpočetního centra koncernu Continental ve Frankfurtu.

Podnik Continental ve Frankfurtu-Rödelheimu je sídlem největšího z celkem tří celosvětových výpočetních center tohoto subdodavatele pro automobilový průmysl.


Popis projektu a zákazníka

Continental je známý výrobce pneumatik pro automobily a jednostopá vozidla. Je to obrovský technologický koncern s širokým produktovým portfoliem, společnost je kotovaná na německém burzovním indexu DAX. Ve Frankfurtu, v hlavním sídle divize Chassis & Safety, se vyrábí ABS a další systémy stabilizace jízdních vlastností pro téměř všechny velké automobilové značky. Kromě výroby probíhá ve Frankfurtu vývoj technologií budoucnosti automotive, například tzv. autonomní jízdy, tedy jízdy bez řidiče. Zde se také nachází největší ze tří výpočetních center společnosti. (Zbývající dvě centra se pak nachází v Singapuru a v Auburn Hills v USA.)


Výpočetní střediska patří do mimořádně citlivých segmentů, u nichž záleží na absolutní spolehlivosti všech použitých komponent. Vzhledem k vysokému podílu výzkumu a vývoje (R&D) jsou ve Frankfurtu zpracovávány obrovské objemy dat.

V Rödelheimu probíhá intenzivní výzkum fenoménu známého pod pojmem autonomní jízda vozidel. V samořízených automobilech je zabudováno velké množství kamer s vysokým 4K rozlišením. Každý, kdo si někdy stáhl film v rozlišení UHD tedy s rozlišením 4K, s 3840 x 2160 obrazovými body, si dovede představit, jaké objemy dat jsou generovány za provozu. „Jedna hodina autonomní jízdy představuje přibližně 1,5 TB dat, která musí být po testu vyhodnocována“, říká Günter Kraus, šéf týmu Corporate IT Data Center.

Pokud je datové centrum offline byť jen na vteřinu, může to vést ke ztrátě důležitých informací.


Vybrané řešení

Výpočetní centrum ve Frankfurtu běží na plný plyn 24 hodin denně. Aby takový provoz mohl fungovat bez poruch, rozhodl se Continental pro systémy od ABB. V rozváděčových skříních centra, umístěných v suterénu hluboko pod budovou centra, plní spolehlivě svou funkci již více než 5 let systém násuvných patic SMISSLINE TPRozšiřování a údržbu systému lze provádět přímo za provozu, díky bezdotykovému připojování a odpojování zařízení nehrozí žádné nebezpečí.


Nižší pracnost šetří náklady. Jako doplněk jsou pak v rozváděčových skříních použity kromě SMISSLINE TP také odpínače XLP2 od ABB.
 

ABB_picto_48x48_14_solution_0530

Úspora instalačního místa 20 %

SMISSLINE TP zjednodušuje konstrukční uspořádání elektrických zařízení, protože ho můžete montovat jak vertikálně, tak také horizontálně. Při vertikálním uspořádání můžete ušetřit až 20 % instalačního místa.


Slovo zákazníka

„V porovnání s předchozími systémy pro montáž na lištu má SMISSLINE TP celou řadu výhod“, říká Markus Müller, vedoucí úseku energetiky, automatizační techniky a managementu energií na závodě ve Frankfurtu. „Vynikající je především flexibilita: Tím, že systém je bezpečný proti dotyku, máme možnost zasouvat nebo odebírat zařízení pod napětím, aniž bychom přitom museli používat přídavné ochranné pomůcky.“

„Všechny tyto faktory činí ze SMISSLINE TP mimořádně přizpůsobivý systém, jehož prostřednictvím můžeme rychle reagovat na změnu požadavků.“ Tolik Günter Kraus. „Nemusím se už nijak intenzivně zabývat distribucí elektrické energie v tomto jinak vysoce citlivém prostředí“, doplňuje Markus Müller. „To nám výrazně uvolňuje ruce.“

Learn more about