Podnik Continental ve Frankfurtu-Rödelheimu je sídlem největšího z celkem tří celosvětových výpočetních center tohoto subdodavatele pro automobilový průmysl.
Popis projektu a zákazníka
Continental je známý výrobce pneumatik pro automobily a jednostopá vozidla. Je to obrovský technologický koncern s širokým produktovým portfoliem, společnost je kotovaná na německém burzovním indexu DAX. Ve Frankfurtu, v hlavním sídle divize Chassis & Safety, se vyrábí ABS a další systémy stabilizace jízdních vlastností pro téměř všechny velké automobilové značky. Kromě výroby probíhá ve Frankfurtu vývoj technologií budoucnosti automotive, například tzv. autonomní jízdy, tedy jízdy bez řidiče. Zde se také nachází největší ze tří výpočetních center společnosti. (Zbývající dvě centra se pak nachází v Singapuru a v Auburn Hills v USA.)
Výpočetní střediska patří do mimořádně citlivých segmentů, u nichž záleží na absolutní spolehlivosti všech použitých komponent. Vzhledem k vysokému podílu výzkumu a vývoje (R&D) jsou ve Frankfurtu zpracovávány obrovské objemy dat.
V Rödelheimu probíhá intenzivní výzkum fenoménu známého pod pojmem autonomní jízda vozidel. V samořízených automobilech je zabudováno velké množství kamer s vysokým 4K rozlišením. Každý, kdo si někdy stáhl film v rozlišení UHD tedy s rozlišením 4K, s 3840 x 2160 obrazovými body, si dovede představit, jaké objemy dat jsou generovány za provozu. „Jedna hodina autonomní jízdy představuje přibližně 1,5 TB dat, která musí být po testu vyhodnocována“, říká Günter Kraus, šéf týmu Corporate IT Data Center.
Pokud je datové centrum offline byť jen na vteřinu, může to vést ke ztrátě důležitých informací.
Vybrané řešení
Výpočetní centrum ve Frankfurtu běží na plný plyn 24 hodin denně. Aby takový provoz mohl fungovat bez poruch, rozhodl se Continental pro systémy od ABB. V rozváděčových skříních centra, umístěných v suterénu hluboko pod budovou centra, plní spolehlivě svou funkci již více než 5 let systém násuvných patic SMISSLINE TP. Rozšiřování a údržbu systému lze provádět přímo za provozu, díky bezdotykovému připojování a odpojování zařízení nehrozí žádné nebezpečí.
Nižší pracnost šetří náklady. Jako doplněk jsou pak v rozváděčových skříních použity kromě SMISSLINE TP také odpínače XLP2 od ABB.