Analytici označili ABB za světovou jedničku v oblasti decentralizovaných řídicích systémů

ABB má v oblasti decentralizovaných řídicích systémů tržní podíl ve výši 20 procent a je lídrem v pokročilé a digitální automatizaci. Potvrzuje to zařazení na první místo v žebříčku poradenské skupiny ARC, jak uvádí zpráva „Globální trh decentralizovaných řídicích systémů 2018–2022“.

Nedávno vydaná zpráva „Globální trh decentralizovaných řídicích systémů 2018–2022“, poradenské skupiny ARC, potvrdila, že technologický průkopník a lídr ABB si na trhu s 20procentním tržním podílem udržel pozici světové jedničky, a to po devatenácté v řadě.

Globální trh decentralizovaných řídicích systémů (DCS), jehož hodnota se blíží 16 miliardám USD, je jedním z technicky nejpokročilejších a nejrozvinutějších trhů na světě. Společnost ABB, která má 147 000 zaměstnanců a provozy ve více než 100 státech, uvádí, že ke klíčovým faktorům úspěchu patří oddanost inovacím společně s vnitřním porozuměním trvalé hodnoty lidí ve stále více automatizovaném prostředí.

Na základě své globální technologické platformy společnosti ABB přistupuje ke každému místnímu trhu s hlubokým porozuměním fyzického, regulačního i ekonomického prostředí. To ABB umožňuje uspokojovat konkrétní potřeby a požadavky zákazníků v oblasti decentralizovaných řídicích systémů a splňovat požadavky jejich provozních závodů po celém světě. V rámci řešení pro kontrolu procesů nabízí ABB řídicí platformy přizpůsobené pro konkrétní zákazníky: ABB AbilityTM System 800xA, ABB AbilityTM Symphony Plus, Freelance a Compact Product Suite. Tyto platformy jsou prověřené desetiletím používání, což dosvědčuje šíře jejich instalované základny.

„Vstupujeme do dvacátého roku v pozici nepochybného lídra v oblasti decentralizovaných řídicích systémů a našimi automatizačními řešeními spoluvytváříme čtvrtou průmyslovou revoluci,“ uvedl Peter Terwiesch, prezident divize ABB Průmyslová automatizace. „Každoroční investice ABB do výzkumu a vývoje ve výši 1,5 miliardy USD nám umožňují využívat významné přínosy digitalizace a skrze naše digitální technologie je zpřístupnit našim zákazníkům. Pomáháme zákazníkům transformovat jejich činnost a výkonnost v digitálním světě a dále zvýšit bezpečnost, produktivitu a energetickou efektivnost v rámci celého životního cyklu instalovaných aktiv.“

ABB je průkopník a přední dodavatel automatizačních řešení, které spojují procesy a energetiku. Díky rozsáhlým zkušenostem a partnerské spolupráci s globálními odvětvími ABB dodává integrované a zabezpečené digitální systémy, služby a řešení pro automatizaci a optimalizaci výkonu provozů v různých odvětvích.

Zpráva organizace ARC rovněž zmiňuje jednotné digitální portfolio ABB Ability™. Je vhodné pro nejrůznější odvětví a zahrnuje více než 210 řešení a technologií pro průmyslový internet a cloudovou infrastrukturu. ABB Ability™ čerpá z poznatků z více než 20 odvětví a z více než 40 let zkušeností s digitálními technologiemi. Zákazníkům pomáhá vyvíjet nové procesy a zlepšovat stávající poskytováním informací pro optimalizaci plánování a řízení provozu v reálném čase. Výsledky lze posílat do řídicích systémů, jako je ABB Ability™ System 800xA a ABB Ability™ Symphony Plus, za účelem zlepšení klíčových výkonnostních ukazatelů závodů a zařízení. Se 70 miliony připojených zařízení, 70 000 digitálními řídicími systémy a 6 000 podnikovými softwarovými řešeními má ABB výjimečnou instalovanou základnu a je důvěryhodným lídrem v tvorbě digitálních řešení pro zákazníky v průmyslovém prostoru.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a má dva jasné hodnotové cíle: přivést elektrickou energii z jakékoli elektrárny do jakékoli zásuvky a automatizovat různá odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp