ABB uvádí na trh novou designovou řadu zásuvek a vypínačů Zoni®

ABB uvádí na trh novou designovou řadu zásuvek a vypínačů Zoni®

  • Nová řada Zoni® vyniká celkovým svěžím designem a moderními technologiemi vypínačů nové generace.  
  • Řada byla navržena, konstruována a vyrobena do posledního šroubku v závodě ABB v Jablonci nad Nisou. 
  • Barevné provedení respektuje soudobé trendy a zároveň i nadčasovost v designu a bytové architektuře.

Zoni® představuje novou ucelenou řadu vypínačů, zásuvek a dalších elektroinstalačních přístrojů, které      na český trh společnost ABB jako největší tuzemský výrobce v tomto segmentu přináší. Novinka navazuje na úspěch dnes již legendárních řad Tango® a Levit®, jichž se nejen do českých domácností prodalo více jak 150 milionů kusů. ABB ji představuje u příležitosti významného 155. výročí založení výroby v Jablonci nad Nisou, které si letos připomíná.  

Z technologického hlediska disponuje novinka moderními funkcemi a přístrojovými možnostmi. Vypínače jsou postaveny na spolehlivých a osvědčených přístrojích řady 3559. Zoni však přichází s vypínačem nové generace, který umožňuje i ovládání pomocí technologie Bluetooth a mobilní aplikace. Nový typ přístrojů pro ovládání osvětlení a žaluzií ABB-FlexTronics® a ABB-free@home flex® navíc umožňuje nejen Bluetooth spínání i více přístrojů najednou, ale i snadnou přeměnu ovládacích prvků v systému chytré domácnosti ABB-free@home®. Výraznou inovací prošly i přístroje zásuvek, které jsou nyní ještě bezpečnější díky integrovaným ochranným clonkám přímo do přístroje zásuvky.    

Tvarem a konstrukcí vychází Zoni® z elegantních oblých a zároveň subtilních tvarů, které odráží současné zákaznické preference i trendy v bytovém designu. Úzký profil, resp. výška vypínače (16 mm) a zásuvky      (12 mm) tak zbytečně nevyčnívá nad stěnu. „Poslední naše dva designy byly výrazně hranaté. Zonim® jsem chtěl pro změnu potěšit ty, kdo mají rádi tvary oblé a ploché, které méně vystupují ze zdi,“ říká o novince její spoluautor Ing. Vlastimil Hujer, konstruktér a designér ABB.    

Kolekce Zoni® je na trh uváděna v celkem 8 zemitých a jemných tónech barev, inspirovaných přírodou, které umí harmonicky splynout s celkovým barevným laděním interiéru stejně, jako se stát hrdým solitérem a výrazným prvkem na čistých bílých stěnách. Ve výběru tak najdeme klasické bílé provedení, stále oblíbenější černou a šedou, ale především zcela nové trendové barvy jako jsou olivová, pudrová nebo greige. Všechny barevné odstíny jsou k dispozici v matné verzi a ve dvojbarevném provedení rámečku. Vrchní barevná část je doplněna spodní bílou. Díky tomu působí na zdi plošším dojmem. Pastelovou barevnou škálu navrhla známá česká interiérová designérka Ing. Iva Bastlová. Za zmínku stojí i fakt, že černé rámečky vypínačů a zásuvek jsou vyráběny z regenerátu, což je zbytkový, avšak stále vysoce kvalitní materiál, který není likvidován jako běžný výrobní odpad, ale znovu zpracován a využit.  

„Po dvou letech, kdy jsme na český trh uvedli sérii Busch-Axcent®, přicházíme s řadou Zoni®, která je od prvního designového návrhu, přes konstrukční řešení až po finální výrobu opět ryze českým produktem. Jsem přesvědčený, že u našich českých zákazníků zaboduje a v budoucnu se stane stejně úspěšnou, jako jsou naše ikonické řady Tango a Levit”, uvádí ředitel jednotky ABB Elektrotechnika v České republice Vladimír Janypka

a upřesňuje, že novinka byla v těchto dnech představena partnerům a dodavatelům a lze ji tak brzy očekávat v prodejní síti.  

Další podrobnosti nalezete na webových stránkách – ZDE   

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov.  ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com 

ABB Elektrotechnika je globálním technologickým lídrem, který přináší svým zákazníkům bezpečná, inteligentní a udržitelná řešení v oblasti distribuce a řízení elektrické energie od zdroje až po zásuvku. V reakci na stále rostoucí celosvětovou poptávku po elektřině pomáhá více než 50 000 našich zaměstnanců ve 100 zemích našim zákazníkům a partnerům měnit způsoby, jakými se lidé připojují k elektrické síti, jak žijí a pracují. Vyvíjíme inovativní produkty, řešení a digitální technologie, které umožňují energeticky efektivní a nízkouhlíkový provoz ve všech odvětvích. Unikátní kombinace globálního rozsahu a lokálně dostupných odborných znalostí nám umožňuje utvářet a podporovat globální trendy, poskytovat vynikající služby zákazníkům a podílet se na udržitelné budoucnosti celé společnosti. go.abb/electrification 

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp