ABB uvádí na trh novou designovou řadu zásuvek a vypínačů Zoni®

ABB uvádí na trh novou designovou řadu zásuvek a vypínačů Zoni®

  • Nová řada Zoni® vyniká celkovým svěžím designem a moderními technologiemi vypínačů nové generace. 
  • Řada byla navržena, konstruována a vyrobena do posledního šroubku v závodě ABB v Jablonci nad Nisou.
  • Barevné provedení respektuje soudobé trendy a zároveň i nadčasovost v designu a bytové architektuře.

Zoni® představuje novou ucelenou řadu vypínačů, zásuvek a dalších elektroinstalačních přístrojů, které na český trh přináší společnost ABB, jež patří k největším tuzemským výrobcům v tomto segmentu.  Novinka navazuje na úspěch dnes již legendárních řad Levit® a Tango®, jichž se nejen do českých domácností prodalo více jak 150 milionů kusů. ABB ji představuje u příležitosti významného 155. výročí založení výroby v Jablonci nad Nisou, které v loňském roce oslavila.

Designová řada vypínačů a zásuvek Zoni® přichází s přístroji nové generace ABB-free@home flex®, které umožňují ovládání osvětlení a žaluzií pomocí technologie Bluetooth a mobilní aplikace. Nabízí spínání více přístrojů najednou i snadnou přeměnu ovládacích prvků v systému chytré domácnosti ABB-free@home®. Tím ABB znovu potvrzuje, že vypínače a zásuvky pro standardní elektroinstalaci i chytrou domácnost skutečně umí nabídnout v jednotném designu. Výraznou inovací prošly také přístroje zásuvek, které jsou nyní ještě bezpečnější díky integrovaným ochranným clonkám přímo do přístroje zásuvky.  

center

Tvarem a konstrukcí vychází Zoni® z elegantních oblých a zároveň subtilních tvarů, které odráží současné zákaznické preference i trendy v bytovém designu. Úzký profil, resp. výška vypínače (16 mm) a zásuvky (12 mm), tak zbytečně nevyčnívá nad stěnu. „Poslední dva naše designy byly výrazně hranaté. Řadou Zoni jsem chtěl pro změnu potěšit ty, kdo mají rádi matné barvy a oblé i ploché tvary, které méně vystupují ze zdi,“ říká o novince její spoluautor Ing. Vlastimil Hujer, konstruktér a designér ABB.

center

Kolekce Zoni® je na trh uváděna v celkem 8 zemitých a jemných tónech barev inspirovaných přírodou, které umí harmonicky splynout s celkovým barevným laděním interiéru stejně, jako se stát hrdým solitérem a výrazným prvkem na čistých bílých stěnách. Ve výběru tak najdeme klasické bílé provedení, stále oblíbenější černou a šedou, ale především zcela nové trendové barvy jako jsou olivová, pudrová nebo greige. Všechny barevné odstíny jsou k dispozici v matné verzi a ve dvojbarevném provedení rámečku. Vrchní barevná část je doplněna spodní bílou. Díky tomu působí na zdi plošším dojmem. Pastelovou barevnou škálu navrhla známá česká interiérová designérka Ing. Iva Bastlová. Za zmínku stojí i fakt, že černé rámečky vypínačů a zásuvek jsou vyráběny z regenerátu, což je zbytkový, avšak stále vysoce kvalitní materiál, který není likvidován jako běžný výrobní odpad, ale znovu zpracován a využit.

center
„Po dvou letech, kdy jsme na český trh uvedli sérii Busch-Axcent, přicházíme s řadou Zoni, která je od prvního designového návrhu přes konstrukční řešení až po finální výrobu ryze českým produktem. Jsem přesvědčený, že u našich českých zákazníků zaboduje a v budoucnu se stane stejně úspěšnou, jako jsou naše ikonické řady Tango a Levit”, uvádí ředitel jednotky ABB Elektrotechnika v České republice Vladimír Janypka a upřesňuje, že novou generaci vypínačů a zásuvek Zoni si již zákazníci mohou prohlédnout i objednat v prodejní síti.

Další podrobnosti nalezete na webových stránkách – ZDE

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými více než 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.cz

ABB Elektrotechnika je globálním lídrem v oblasti technologií, které umožňují efektivní a spolehlivé užívání elektrické energie od zdroje až po zásuvku. S více než 50 000 zaměstnanci ve 100 zemích spolupracujeme s našimi zákazníky a partnery na řešení největších světových výzev v oblasti distribuce a řízení elektrické energie. Pomáháme podnikům, průmyslu i spotřebitelům provozovat jejich zařízení a domácnosti efektivně a spolehlivě. Se zrychlující se energetickou transformací elektrifikujeme svět bezpečným, inteligentním a udržitelným způsobem.   www.nizke-napeti.cz.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp