ABB již potřetí rozsvítí ceny Interiéru roku

ABB již potřetí rozsvítí ceny Interiéru roku

  • Společnost ABB je hlavním partnerem ceny Interiér roku 2023, která bude udílena v rámci konference Living Forum 2024.
  • ABB podpoří i cyklus přednášek předních osobností designu a architektury a rozsvítí ceny svými designovými vypínači Zoni®.

Společnost ABB, jednotka ABB Elektrotechnika, spolupracuje s pořadatelem soutěže Interiéru roku od roku 2021 a letos je hlavním partnerem již po třetí.

„Jako hlavní partner rozsvěcujeme ceny, a to doslova. Vítěz v každé kategorii získává cenu v podobě designového svítidla. Našimi vypínači Zoni® se rozsvěcí nebo zhasínají vítězné ceny. Letošní novinkou pak je, že vedle stisknutí vypínače je možné rozsvítit cenu vystavenou ve vitríně mobilním telefonem pomocí aplikace,“ uvedl Vladimír Janypka, ředitel ABB Elektrotechnika, a doplnil: „Interiérový design je stále propracovanější, sofistikovanější, důležitý je každý detail. Myslíme na něj při návrhu nových vypínačů, zásuvek i dalších prvků.“

Do devátého ročníku ocenění Interiér roku se přihlásilo 233 výjimečných projektů z České i Slovenské republiky. „Důležitý je nejen samotný vývoj designu, ale i použití nových technologií v interiérech, včetně zohlednění udržitelnosti. O to víc nás těší přítomnost prvků a technologií ABB v řadě soutěžních prací. A protože se díváme do budoucna, je partnerství s oceněním Interiér roku nejen podporou kreativity tvůrců, ale i naší vlastní inspirací, jak produkty dále rozvíjet podle trendů, ke kterým designéři a zákazníci směřují,“ komentoval Vladimír Janypka motivaci ABB Elektrotechnika ke spolupráci s Interiérem roku.

Skleněný světelný objekt jako symbol ocenění Interiér roku od sklárny Bomma letos vytvořila mimořádně talentovaná a úspěšná designérka Kateřina Handlová, která je zároveň uměleckou ředitelkou sklárny Rückl. Společnost je rovněž partnerem cyklu přednášek Living Fora 2024, které obohatí svými přednáškami kromě českých architektů a designérů také řada významných zahraničních hostů. Speciálním hostem ABB je vystudovaná architektka a přední fotografka architektury Alexandra Timpau.

O vítězích soutěže Interiér roku 2023 rozhoduje osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c. Vyhlášení soutěže je součástí mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, konaného 14. května 2024 v pražském Centru současného umění DOX. 

  • Ceny Interiér roku opět rozsvítily vypínače ABB, tentokrát z nové designové řady Zoni®.
  • Letošní podobu ocenění navrhla designérka Kateřina Handlová, vyrobeno bylo již tradičně ve sklárně Bomma.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením softwaru s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. www.abb.com

ABB Elektrotechnika je globálním lídrem v oblasti technologií, které umožňují efektivní a spolehlivé užívání elektrické energie od zdroje až po zásuvku. S více než 50 000 zaměstnanci ve 100 zemích spolupracujeme s našimi zákazníky a partnery na řešení největších světových výzev v oblasti distribuce a řízení elektrické energie. Pomáháme podnikům, průmyslu i spotřebitelům provozovat jejich zařízení a domácnosti efektivně a spolehlivě. Se zrychlující se energetickou transformací elektrifikujeme svět bezpečným, inteligentním a udržitelným způsobem.   www.nizke-napeti.cz.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp