ABB pozve návštěvníky filmového festivalu ve Zlíně na cestu udržitelné budoucnosti

ABB pozve návštěvníky filmového festivalu ve Zlíně na cestu udržitelné budoucnosti

  • ABB jako partner Zlín Film Festivalu již poosmé připravila zábavný a edukativní program pro celou rodinu. 
  • Malí i velcí návštěvníci budou moct zažít vzrušení ze závodu formulí a ukázat, že největší sílu posouvat věci a svět kolem nás kupředu má každý z nás. 
  • Oblíbený kolaborativní robot GoFa® tentokrát předvede své výtvarné dovednosti, přímo na místě bude kreslit obrázky dle zadání od dětí.  

V relaxační rodinné zóně v Parku Komenského připravilo ABB v rámci 64. ročníku Zlínského festivalu filmů pro děti a mládež program s názvem „ŠAMPIONEM NA CHVÍLI, HRDINOU NAPOŘÁD“, ve kterém chce malým i velkým návštěvníkům přiblížit aktivity vedoucí k udržitelnější budoucnosti. Jednotlivci, tandemy i celé rodinné týmy se v něm zapojí do závodu, ve kterém budou vlastní silou, prostřednictvím jízdy na speciálně upravených rotopedech, pohánět modely formulí na autodráze.  

Vítězem se v tomto klání stanou všichni, kteří se zúčastní a dokážou, že největší sílu posouvat věci i svět k lepšímu, má v sobě každý z nás, bez ohledu na věk nebo fyzičku. Cílem je zábavnou a hravou formou představit udržitelnost jako přístup i ke zdánlivě obyčejným aktivitám, jakou může představovat třeba jízda na kole.  

Vedle závodů formulí, kde nebude chybět adrenalin, přiveze ABB do Zlína také svého kolaborativního robota jménem GoFa®, který je pravidelným návštěvníkům festivalu dobře znám. Letos se zapojí do dění opět trochu jinak, jako výtvarník bude přímo před zraky návštěvníků kreslit a rozdávat obrázky formulí.  

ABB je stálým partnerem Zlín Film Festivalu již od roku 2017. Letošní 64. ročník proběhne od 30. května do 5. června 2024. Podpora vzdělání, umění a popularizace pokročilých technologií je integrální součástí koncepce udržitelného rozvoje, kterou se technologická společnost ABB hlásí ke spoluodpovědnosti za rozvoj společnosti, komunit a regionů, kde působí. 

center

ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95.000 dětí i dospělých. Posláním Zlín Film Festivalu je prezentace současné celosvětové filmové tvorby pro děti a mládež a její konfrontace s běžně dostupnou audiovizuální nabídkou. Důležitým aspektem festivalu je snaha mladé diváky nejen bavit, ale také je prostřednictvím filmu vzdělávat, rozšiřovat jejich povědomí o okolním světě, rozvíjet estetické, sociální a morální cítění. 

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými více než 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu.  www.abb.com

ABB Robotika a Automatizace je předním světovým poskytovatelem robotiky a procesní automatizace. Jako jediná společnost disponujeme komplexním a integrovaným portfoliem, které zahrnuje roboty, autonomní mobilní roboty a řešení procesní automatizace, navržené a řízené naším vlastním softwarem. Pomáháme společnostem všech velikostí a oborů, od automobilového průmyslu, přes elektroniku až po logistiku, stát se silnějšími, flexibilnějšími a výkonnějšími. ABB Robotika a Automatizace podporuje zákazníky v přerodu na propojené a kolaborativní továrny budoucnosti. Divize zaměstnává přibližně 11 tisíc lidí ve více než 100 lokalitách v 53 zemích světa. go.abb/robotics 

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp