ABB rozšiřuje své portfolio akvizicí čínské divize Wiring Accessories společnosti Siemens

ABB rozšiřuje své portfolio akvizicí čínské divize Wiring Accessories společnosti Siemens

  • Akvizice posiluje vedoucí pozici společnosti ABB na trhu elektroinstalací.
  • Společnost ABB získává díky akvizici přístup k rozsáhlé síti distributorů, což podpoří její další růst.

Společnost ABB oznámila, že podepsala dohodu o akvizici čínské divize Wiring Accessories společnosti Siemens. Akvizice rozšíří tržní záběr společnosti ABB a doplní její nabídku pro regionální zákazníky v oblasti inteligentních budov.  

Díky akvizici bude moci ABB rozšířit své portfolio jak o elektroinstalační výrobky a řešení, tak i systémy chytrých domácností, inteligentní dveřní zámky a další periferní produkty pro domovní automatizaci, které budou na základě licenční smlouvy nadále nést značku Siemens. 

Díky akvizici ABB získá přístup k široké distribuční síti ve 230 čínských městech i k odborným znalostem regionálních prodejních, výrobních a řídicích týmů. Divize Wiring Accessories společnosti Siemens v Číně dosáhla v roce 2023 tržeb ve výši více než 150 milionů USD, pracuje pro ni přes 350 zaměstnanců. Získaná divize podpoří další růst marže ABB, celá transakce by měla být dle očekávání uzavřena během příštích dvanácti měsíců. Finanční podmínky nebyly zveřejněny. 

„Tato akvizice odráží naše strategické zaměření a odhodlání zajistit si v Číně další růst," uvedl Mike Mustapha, prezident divize inteligentních budov ABB Elektrotechnika. „Akvizice nám otvírá nové cesty na trh, kam budeme moci díky rozšířené nabídce dodávat celý sortiment řešení ABB pro automatizaci budov a distribuci energie. Zákazníci tak budou mít bohatší a širší výběr v oblasti bezpečných a spolehlivých technologií pro inteligentní budovy." 

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com 

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp