Řešení ABB pro domácí nabíjení elektromobilů otevírá e-mobilitu všem

Klíčovou součástí iniciativy Smart Cities’ Mission to Zero obchodní jednotky ABB Elektrotechnika jsou řešení podporující udržitelnou dopravu. Nyní společnost ABB, průkopník digitálních technologií, představuje poslední přírůstek do svého portfolia řešení pro e-mobilitu.

Již řadu let označují analytici rok 2020 jako zlomový rok pro e-mobilitu a předpovídají, že podíl globálního trhu elektromobility vzroste v roce 2020* o nejméně 3 procenta a do roku 2040** o více než 50 procent.

Společnost ABB, jako globální lídr v oblasti řešení pro udržitelnou dopravu, udělalo v posledních deseti letech významné kroky v rozvoji elektromobility a nyní představuje nové řešení pro domácí nabíjení, Terra AC wallbox.

Tato nástěnná nabíjecí stanice je navržena tak, aby splňovala požadavky na kvalitu i na finančně dostupné řešení nabíjení elektromobilů v domácnostech a firmách. Současně podporuje stále se rozrůstající skupinu uživatelů obnovitelných zdrojů energie, kteří chtějí ovládat vlastní energii a řídit její spotřebu.

Nový Terra AC wallbox je dostupný ve verzích do 22kW, což zaručuje kompatibilitu s elektrickými systémy domácností a budov z celého světa. Nabízí bezpečné, chytré a udržitelné řešení pro nabíjení, které podporuje iniciativu obchodní jednotky ABB Elektrotechnika „Mission to Zero for smart cities”, založené na vizi bezemisní dopravy.

Nástěnná nabíjecí stanice bude v následujících měsících dostupná na vybraných trzích včetně Evropy, od května 2020 bude pak v prodeji celosvětově. Objednání bude možné v rámci partnerské sítě ABB.

Frank Muehlon, Head of ABB’s global business for E-mobility Infrastructure Solutions, vysvětluje: „Trendy urbanizace, digitalizace a industrializace vedou k nezbytné změně způsobu cestování. ABB již nyní stojí v čele stejnosměrného rychlonabíjení, a rozhodlo se využít své rozsáhlé zkušenosti k vývoji AC řešení, které umožní nabíjení elektromobilů v noci či delší dobu, a to buď v domácnostech nebo firmách.

Terra AC wallbox využívá výhody plynoucí z připojení k internetu, které umožňuje konfiguraci a update softwaru pomocí speciální aplikace nebo na dálku pomocí cloudu. Systém tak nabízí velkou flexibilitu, minimalizuje potřebu zásahů na místě a maximalizuje efektivitu a dobu provozuschopnosti.

Každá nabíječka je vybavena velmi přesným elektroměrem pro fakturační účely, který lze snadno integrovat se systémy hospodaření s energií chytrých budov, a využívat tak pokročilé funkce řízení zátěže. Majitelé domácností a podniků tak budou schopni dle potřeby přizpůsobovat spotřebu energie a maximalizovat nabíjecí výkon i efektivitu nákladů.

Mezi další přínosy wallboxu Terra AC patří:

  • Široké spektrum možností připojení včetně Wi-fi, Bluetooth a Ethernetu
  • Prostorově úsporný design umožňuje bezproblémovou instalaci na stěnu nebo na podstavec
  • Kompatibilní s většinou elektromobilů díky širokému spektru dostupných konektorů
  • Odolný proti vodě a prachu, vhodný pro náročná prostředí. Tyto vlastnosti prodlužují dobu provozuschopnosti a životnost nabíječky

Flexibilita umožňující použití v budoucnosti:

  • Nabíječka připravená na budoucnost, jednoduchá aktualizace softwaru pomocí aplikace
  • Jednoduché ověření pomocí RFID nebo aplikace zajišťuje flexibilitu potřebnou pro veřejné užívání nabíječky
  • Bezproblémová integrace s řešeními ABB pro automatizaci budov

Bezpečnost a ochrana:

  • Vyhodnocená a testovaná nezávislou třetí stranou, testy potvrdily, že wallbox splňuje nejvyšší standardy
  • Proudové omezení umožňuje maximální nabíjecí výkon bez nežádoucího vypínání
  • Integrované ochrany včetně DC zemního spojení a přepětí chrání jak uživatele, tak auto

ABB je světový lídr v oblasti nabíjecí infrastruktury pro elektrická vozidla, nabízí plný sortiment řešení pro nabíjení a elektrifikaci elektrických vozů, elektrických a hybridních autobusů, a také lodí a železnic. ABB působí na trhu nabíjecí infrastruktury pro elektromobily od roku 2010 a do dnešní doby prodalo vice než 13 000 DC rychlonabíjecích stanic do více než 80 zemí. Nedávno rovněž získalo ocenění Global E-mobility Leader 2019 za roli, kterou hraje v oblasti podpory udržitelné dopravy v mezinárodním měřítku.

Od ledna 2018 je ABB titulárním partnerem ABB FIA Formule E, jediného světového mistrovství výhradně elektrických vozů. Na mistrovství se prezentují nevyspělejší technologie v konkurenčním prostředí, čímž pomáhají posouvat vývoj v oblasti e-mobility vpřed.

* Report s aktuálními údaji o prodeji v roce 2019 -LMC Global Light Vehicle Sales update 2019

**Výhled společnosti BNEF týkající se výhledového prodeje elektromobilů – BNEF’s Electric Vehicle Outlook 2019

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr stojící v čele digitální transformace průmyslových odvětví. Základ jeho činnosti tvoří vedle více než 130leté tradice inovací čtyři obchodní jednotky s vedoucím postavením na světových trzích a s výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a automatizace), které využívají společnou digitální platformu ABB Ability™. Stávající jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech světa a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp