Aplikace ovládání chytré domácnosti ABB získala ocenění Red Dot Award za design.

Aplikace ABB-free@home Next získala prestižní ocenění Red Dot Award za vynikající design uživatelského rozhraní. Tato cena je již třetí v pořadí, kterou společnost ABB získala v roce 2020 za své systémy pro chytré budovy.

Till Martensmeier, manažer pro UX/UI Design, divize ABB inteligentní budovy, uvedl: „Cena Red Dot za naši práci v oblasti designu uživatelského rozhraní podtrhuje vedoucí roli ABB v oblasti technologií pro chytré domácnosti a domy. Maximální intuitivnost našeho rozhraní vychází z jasných a konzistentních principů designu, které v ABB zastáváme. Aplikace ABB-free@home Next jasně prokazuje, že díky procesu designu zaměřenému na uživatele a rozsáhlému výzkumu jsme schopni proměnit technologické inovace ve výrobky, které lidé rádi používají.“

Cena Red Dot Design Award se uděluje výrobkům s vynikajícím produktovým a komunikačním designem. V letošním roce se porota složená z mezinárodních odborníků na design zaměřila speciálně na revoluční design, v němž se nejlépe projevuje moderní interaktivita.

Aplikace ABB-free@home Next dává majitelům bytů možnost plně ovládat instalované systémy chytré domácnosti z mobilního zařízení, od kontroly otevřených oken přes zhasínání světel až po ovládání teploty v místnostech. Design aplikace umožňuje uživatelům rychleji a mnohem intuitivněji ovládat celou řadu aplikací ABB-free@home z jakéhokoliv mobilního zařízení.

Aplikace nabízí i přídavné funkce, jako je ovládání hudby nebo barvy světla a umožňuje zařadit do systému na příklad i kávovar, troubu nebo pračku. Již tak skvělou uživatelskou zkušenost dále zlepšuje možnost využít funkci hlasového ovládání, přičemž systém podporuje většinu známých hlasových asistentů.

Displej umístěný v domácnosti poskytuje všechny potřebné informace na první pohled. Rozhraní s krásným designem umožňuje uživatelům řídit a automatizovat každodenní úkony, ovládat časové spínače, vytvářet scény či filtrovat funkce – to vše jednoduchým poklepáním na chytrý telefon.

Systém ABB-free@home umožňuje snadný a rychlý provoz jednotlivých zařízení i celých systémů. Design vycházející z potřeb uživatelů v sobě kombinuje jednoduchost, rychlost a přehlednost. Klíčové funkce, jako je osvětlení, stínění, ovládání teploty nebo zábavních prvků, jsou uspořádány přirozeným a příhodným způsobem.

„Díky těmto novinkám je život v chytrých domácnostech ještě pohodlnější. Design, díky němuž je aplikace ABB-free@home Next tak intuitivní, je výsledkem naší snahy naslouchat našich zákazníkům a porozumět jejich potřebám. Tento vývoj je součástí širší vize chytrého bydlení ABB, v níž technologie spolu se spotřebiteli přispívají k vytváření energeticky a uživatelsky efektivních prostorů budoucnosti,“ uvedl k tématu Oliver Iltisberger, ředitel divize ABB Inteligentní budovy. Odborníci očekávají, že v následujících pěti letech poptávka po řešeních pro chytré domácnosti prudce vzroste. Klíčovými faktory, určujícími další vývoj v oblasti řešení ABB pro chytré domácnosti, je především bezpečnost, úspory energie a digitální životní styl.

ABB do dnešního dne instalovalo na celém světě již více než 5 miliónů komponentů systému ABB-free@home a pokračuje ve vývoji zařízení, umožňujících ještě jednodušší a hladší integraci technologií internetu věcí (IoT) do chytrých budov.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední globální technologická společnost, která podporuje transformaci společnosti a průmyslu potřebnou k dosažení produktivnějšího trvale udržitelného rozvoje. Propojením softwaru s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů posouvá ABB hranice technologie na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 144 000 talentovaných zaměstnanců pracujících ve více než 100 zemích světa. www.abb.com

ABB Elektrotechnika (Electrification Business Area) jako globální lídr v oblasti elektrotechnických výrobků a řešení působí ve více než 100 zemích, v nichž provozuje přes 200 výrobních závodů. Na dodávkách bezpečných, chytrých a udržitelných elektrotechnických produktů se podílí více než 50 000 zaměstnanců. Naše portfolio, využívající jako základ digitální řešení ABB AbilityTM, chrání, propojuje a optimalizuje tok elektrické energie s cílem zajistit chytřejší distribuci energie do energetických a průmyslových závodů, budov, infrastruktury a dopravních systémů. Podrobnější informace najdete na https://go.abb/electrification.

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp