Nová prémiová řada zásuvek a vypínačů ABB nabízí nadčasový design, přírodní materiály a široký výběr barev

Na český trh přichází designová řada zásuvek a vypínačů s rámečky z papíru, břidlice, skla, betonu či kovu v odstínech platiny nebo titanu.

Řada Busch-axcent® reaguje na aktuální trendy v interiérovém designu a potvrzuje, že vypínače a zásuvky již neplní pouze roli funkčního prvku, ale stávají se designovým doplňkem celého interiéru. Řada Axcent nabízí celkem 15 barevných provedení a netradiční materiály včetně unikátního kompozitního materiálu vyrobeného z papíru a pryskyřice, který ABB využívá jako první výrobce vypínačů a zásuvek.

„Zatímco architekti a designéři vždy mysleli na každou maličkost už ve fázi návrhu, většina spotřebitelů obvykle právě vzhledu zásuvek či vypínačů nevěnovala příliš pozornosti,“ říká Vladimír Janypka, ředitel ABB Elektrotechnika v České republice, a doplňuje: „Doba se však mění a koncoví zákazníci si čím dál více všímají detailů. Chtějí neotřelý design, výběr barev a materiálů, které jim nabídnou možnost přizpůsobení interiéru jejich stylu.“

Základní linii nové řady Axcent představují rámečky s metalickým povrchem v barvě titanu, platiny nebo matném odstínu černé. Na aktuální trendy reagují zásuvky a vypínače s rámečky z tvrzeného skla dostupné v osmi barevných provedeních – bílá, černá, korálově růžová, zelená v odstínu avokádo, ústřicově šedá, tmavě fialová, žlutá v barvě slunce a modrá v barvě oceánu. Řadu doplňují tři unikátní povrchy břidlice, betonu a papíru, které odkazují nejen na přírodní prvky v té nejautentičtější podobě, kde je každý kus originálem, ale i na udržitelnost a nadčasovost.

Pravá břidlice i beton s výrazným pórovitým povrchem skvěle vynikne především v moderních a v posledních letech oblíbených, interiérech skandinávského stylu. Milovníci teplých a útulných prostorů naopak ocení nový kompozitní materiál vyrobený z papíru a pryskyřice, který se využívá rovněž na potažení nábytku, hudebních nástrojů nebo fasádních obkladů. Díky speciálním povrchovým vlastnostem jsou tak všechny rámečky vypínačů z břidlice, betonu a papírového kompozitu zcela jedinečné. U rámečků z papírového kompozitu si lze vybírat ze dvou barev: hnědý papír a modrý papír.

Variabilita barev a kombinace krytů různých odstínů nabízí další možnosti přizpůsobení zásuvek a vypínačů designu interiéru – řada Axcent nabízí kromě univerzální bílé odstíny antracitové, metalické, stříbrné a matné černé. K dispozici jsou současně různé násobnosti (1-5) rámečků jak pro vodorovnou, tak svislou montáž a v kombinaci se speciální montážní sadou umožňují elegantní ploché upevnění, díky čemuž téměř nevyčnívají nad povrch stěny.

Řada vypínačů a zásuvek Axcent rozšiřuje stávající prémiový segment elektroinstalačního materiálu v portfoliu ABB, kde má ambice docílit téhož, co se povedlo produktovým řadám Levit a Tango, jež patří v Česku k nejprodávanějším modelům.

ABB má v České republice více než 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje vypínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití. Do portfolia domovního elektroinstalačního materiálu patří 16 designových řad a přes 100 různých barev, materiálových provedení, povrchů vypínačů i zásuvek a mnoho dalších prvků moderní elektroinstalace.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. www.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp