ABB na AMPERU: chytrá technologická řešení jako cesta k udržitelné budoucnosti

ABB na AMPERU: chytrá technologická řešení jako cesta k udržitelné budoucnosti

 • ABB představí vizi udržitelnější budoucnosti v tematické expozici s názvem smart. digital. sustainable.
 • Návštěvníci veletrhu AMPER si budou moci v expozici ABB prohlédnout a vyzkoušet nejnovější produkty a chytré technologie pro města a budovy, ale i udržitelná a úsporná řešení pro průmysl
 • Poprvé v Česku předvede ABB rychlonabíjecí stanici Terra HP 3, která uspokojuje poptávku motoristů po vyšším výkonu a rychlejším dobíjení

Letošní unikátní expozice ABB se tematicky opírá o tři pilíře: smart, digital, sustainable a bude rozdělena do několika sekcí, ve kterých se návštěvníci budou moci seznámit s konkrétními možnostmi chytrých, digitálních a udržitelných produktů a řešení.

Smart: pro chytřejší a úspornější města i domácnosti

Největší část expozice bude věnována chytrým řešením pro města i budovy. ABB jimi reaguje na rostoucí spotřebitelskou poptávku po vyšším komfortu bydlení a řešeních, která přináší energetické úspory a zvyšují soběstačnost i bezpečnost.

ABB na veletrhu představí komplexní portfolio chytré elektroinstalace. Zájemci o chytré bydlení ABB se budou moci seznámit s řešením ABB-free@home®. Pro rozsáhlejší projekty v oblasti automatizace budov bude prezentován inteligentní systém ABB i-bus® KNX, z jehož portfolia bude na veletrhu představena novinka – ABB RoomTouch®. Jedná se o multifunkční ovládací prvek pro chytré ovládání místností v obytných domech.

Další novinkou na veletrhu bude i domovní videotelefon ABB-Welcome Midi 7“ a premiéra čeká designovou řadu vypínačů a zásuvek Axcent. Ta je reakcí jednak na aktuální trendy interiérového designu, ale také na požadavky udržitelnosti a nadčasovosti. Řada Axcent vyniká použitím autentických materiálů, jako je např. tvrzené sklo, pravá břidlice nebo beton. Unikátem je kompozitní materiál vyrobený z papíru a fenolové pryskyřice.

 • Welcome Midi - videotelefon 7"
 • ABB-free@home®
 • Monitorovací a řídicí systém Zenon Energy Edition
 • nízkonapěťový rozváděč NeoGear
 • Powertrain
 • Automatický přepínač TrueONE
 • ABB RoomTouch®
 • SynRM s ACH580
 • Terra HP Gen III

Digital: pro efektivnější a spolehlivější služby i provozy

ABB představí v této sekci digitální řešení, která umožňují efektivnější, bezpečnější a inteligentnější řízení provozů. Funkce jako monitorování stavu, prediktivní údržba nebo řízení spotřeby energie umožňují zvyšovat produktivitu a bezpečnost při současném snižování nákladů. Součástí expozice bude i snadno programovatelný robot CRB 15000 GoFa™ s inteligentními senzory, který návštěvníkům názorně předvede možnosti kolaborativní robotiky.

Dále se návštěvníci budou moci seznámit se systémem AbilityTM 800xA. Ten v sobě integruje řešení jako Select I/O nebo xStream engineering, která nabízí zákazníkům úsporu přesahující 30 % provozních nákladů.

Kandidátem ABB na ocenění Zlatý Amper je plně automatický přepínač zdrojů TruONE. Jeho hlavní výhodou oproti konkurenčním řešením je, že integruje všechny komponenty a propojení nutné pro detekci a přepínání mezi zdroji do jednoho autonomního přístroje. Díky tomu zajistí v případě potřeby rychlý a spolehlivý přechod na záložní energii. Monitorovací a řídicí systém Zenon Energy Edition zase návštěvníky přesvědčí o tom, že spojení tradičních a inovativních řešení zkrátka dobře funguje. Jde o otevřenou platformu, která jejímu uživateli umožňuje spolupráci s dalšími systémy – lze tak jednoduše konkrétní zařízení monitorovat, řídit, plánovat jejich údržbu i provádět sběr, zpracování a vyhodnocování dat.

Sustainable: pro udržitelnou budoucnost

ABB podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Udržitelnost je klíčovou součástí poslání společnosti ABB, proto nebudou chybět ani technologie a inovace, které umožňují snižovat emise CO2 i dopad na životní prostředí.

Jako příklad inovativního produktu lze uvést nízkonapěťový rozváděč NeoGear z brněnského závodu ABB. Jde o revoluční řešení, které generuje významné úspory elektrické energie a navíc přispívá ke zvýšení standardů bezpečnosti. V rámci expozice bude vystaven také ekologický vysokonapěťový a plynem izolovaný rozváděč SafeRing AirPlus.

V sekci věnované pohonům návštěvníci zjistí, kde všude přichází dennodenně do kontaktu s elektromotory a frekvenčními měniči, i to, že v průmyslových odvětvích elektromotory spotřebovávají až 70 % celkové energie. Návštěvníci, kteří chtějí zlepšit energetickou účinnost a snížit náklady na energii si budou moci spočítat, jakou část nákladů mohou ušetřit používáním frekvenčních měničů ABB.

Odpověď na výzvy, které před nás staví přechod na elektromobilitu, bude na veletrhu reprezentovat již třetí generace nabíjecí stanice Terra HP. Ta zaručuje výkon nabíjení až 350 kW a je tak ideálním řešením pro společnosti s vlastní firemní flotilou, ale i pro veřejné čerpací stanice a parkoviště.

Zelená expozice ABB

Koncept udržitelnosti ABB otiskne do celé prezentace na veletrhu. Od nabídky tiskovin i v elektronické verzi, výběru lokálních dodavatelů, použití recyklovaných materiálů až po důraz na minimalizaci odpadu. Návštěvníky čekají i čerstvé bylinky a zelenina od GreeenTech vypěstované pomocí hydroponie, což je projekt, na němž se ABB svými technologiemi podílí.

ABB představí svá chytrá, digitální a udržitelná řešení v hale P na stánku 4.07. Více informací o produktech a technologiích je s předstihem k dispozici na stránce https://events.abb/amper2022

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední světová technologická společnost, jež napomáhá transformaci společnosti a průmyslu za účelem dosažení produktivnější a udržitelnější budoucnosti. Propojením softwaru s portfoliem elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonů posouvá hranice technologií a výkonu na novou úroveň. Úspěšně působí na trhu již více než 130 let a v současné době zaměstnává cca 105 000 odborníků ve více než 100 zemích. www.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp