- Nejmenší buňka pro obloukové svařování ve své třídě.
- Pro zvýšení flexibility lze instalovat až čtyři roboty, aniž se změní koncepce buňky.
- Možnost integrace s autonomními mobilními roboty (AMR) pro flexibilní automatizaci. Jednoduchý, standardizovaný design buňky umožňuje rychlou a bezproblémovou integraci a rozšíření.
Společnost ABB uvedla na trh novou, menší a snadno použitelnou svařovací buňku s větší flexibilitou a pokročilejší integrací, jež pomáhá řešit problém nedostatku pracovních sil v oblasti svařování.
„Rostoucí poptávka po automatizovaných aplikacích pro svařování je vyvolána velkým nedostatkem pracovních sil v této oblasti,” uvádí Marc Segura, ředitel divize ABB Robotika. „Z důvodu zvýšených nákladů a náročnějších požadavků zákazníků je výroba čím dál složitější, takže výrobci potřebují jednoduchá automatizační řešení, která jsou schopna reagovat na rychle se měnící potřeby trhu. Proto přicházíme s menší, flexibilnější a snadno použitelnou buňkou OmniVance FlexArc.”
Díky nejmenší zástavbové ploše ve své třídě tato buňka výrazně snižuje nároky na pracovní prostor a zároveň zvyšuje flexibilitu. Buňka může být vybavena až čtyřmi roboty, aniž se změní její koncepce.
Tato nová modulární buňka pro obloukové svařování je vybavena roboty, kontroléry, softwarem, periferiemi a dalšími komponenty.
Buňka OmniVance FlexArc Compact je nejmenší buňkou pro obloukové svařování, neboť její zástavbová plocha činí pouze 14,3 m². Díky inovativní konstrukci pro upevnění robotu v úhlu 45 stupňů a jeho umístění doprostřed tříosého svařovacího polohovadla se robot může lépe přiblížit ke svařovanému dílu a maximalizuje se pracovní rozsah robotu.
Trajektorie robotů a další funkce lze před uvedením do provozu simulovat pomocí RobotStudia® ABB, špičkového simulačního softwaru, což zkracuje dobu uvedení do provozu buňky a minimalizuje odstávky provozu buňky při změně výroby. Zákazníci navíc mohou pomocí nejnovějšího softwarového vybavení buňky shromažďovat a analyzovat data a na základě vizualizace výrobních dat a konkrétních výkonových parametrů dosáhnout efektivnějšího výrobního procesu.
Pokročilou funkcionalitu nové buňky, automatizaci a urychlení výrobní logistiky lze zajistit snadnou integrací AMR, zařízení pro manipulaci s materiálem a kontrolu kvality. V případě nárůstu výroby lze rozšířit pracoviště o další buňky. Hardware a softwarové programy užívané k řízení buněk lze snadno replikovat, a to jak v rámci jednoho pracoviště, tak na několika pracovištích, což zkracuje dobu instalace, nastavení a uvedení do provozu a snižuje potenciální rizika.
OmniVance FlexArc Compact je nejnovější produkt z nové řady OmniVance, která unifikuje všechny standardizované buňky společnosti ABB. Díky propojení robotu, procesního vybavení, kontroléru, softwaru a dalších komponentů v rámci jednoho specifického aplikačního řešení minimalizují buňky OmniVance nároky na integraci, což snižuje pravděpodobnost poruch. Díky standardizovanému designu je lze rychle vyměnit a snadno rozšiřovat. Globální působnost společnosti ABB navíc zaručuje zákazníkům rychlou odbornou podporu.
ABB Robotika & Automatizace je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace a pokročilých digitálních služeb, která poskytuje inovativní řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví, od automotive přes elektroniku po logistiku. Tato divize, jež působí ve více než 53 zemích světa a má více než 11 000 zaměstnanců, až doposud dodala přes 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům dosáhnout vyšší produktivity a flexibility, zjednodušit jejich výrobní procesy a zdokonalit kvalitu jejich výstupů, čímž podporujeme jejich přechod k propojené, automatizované a kolaborativní tovární výrobě budoucnosti. go.abb/robotics