ABB investuje do startupu Tallarna, působícím v oblasti klimatických technologií

ABB investuje do startupu Tallarna, působícím v oblasti klimatických technologií

  • Spolupráce dále rozšiřuje strategii inovačního ekosystému ABB a posiluje digitální portfolio divize Smart Power.
  • Software společnosti Tallarna pomáhá zákazníkům identifikovat úspěšné investice do dekarbonizace a zmírňovat finanční rizika.
  • Společnost Tallarna pomáhá identifikovat optimální řešení pro projekty energetické účinnosti a snižování nákladů na energii

Společnost ABB uzavírá strategické partnerství se společností Tallarna Ltd, britským startupem v oblasti klimatických technologií, s cílem rozšířit své portfolio uživatelsky přívětivých technologií pro řízení spotřeby energie. Společnost Tallarna vytvořila inovativní přístup k projektům dekarbonizace velkých portfolií nemovitostí a energetické infrastruktury, v jehož rámci využívá analýzy dat na bázi umělé inteligence. Na jediné platformě se zákazníkům zobrazuje životaschopnost řešení energetické optimalizace spolu s dostupností pojištění výkonnosti a financování třetí stranou.

Partnerství zahrnuje menšinovou investici do společnosti Tallarna prostřednictvím jednotky rizikového kapitálu ABB Technology Ventures (ATV). Finanční podrobnosti investice nebyly zveřejněny.

Datová analytika společnosti Tallarna identifikuje projekty zaměřené na dekarbonizaci a určuje rozsah jejich úspor a rizik. Software společnosti je integrován se souvisejícími upisovacími procesy společnosti AmTrust Financial, globální specializované pojišťovny s ratingem A- podle společnosti AM Best. Zaručené úspory energie se využívají k poskytování dlouhodobého a efektivního financování prostřednictvím platformy společnosti Tallarna a ke splácení nákladů na projekty.

„Společnosti hledají investice, které jim přinesou čistou energii, úsporu nákladů a vyšší pružnost," řekl Giampiero Frisio, prezident divize Smart Power společnosti ABB. „Abychom organizacím umožnili plnit jejich závazky v oblasti udržitelnosti, potřebujeme technologii, která poskytne všem účastníkům rozhodovacího procesu jasné priority, jednodušší modely financování zahrnující finanční instituce a kratší dobu přístupu ke kapitálu s větší jistotou ohledně finanční návratnosti a provozních nákladů. Se společností Tallarna budeme spolupracovat na rozvoji možností její technologie pro průmyslové aplikace."

„Společnost Tallarna jsme založili, abychom urychlili dekarbonizaci v daném prostředí a podpořili celý hodnotový řetězec od poskytovatelů financování až po koncové uživatele," uvedl Tim Meanock, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Tallarna. „Díky našemu softwaru je dekarbonizace finančně proveditelná ve velkém měřítku, protože převádí technická rizika na finanční. Projekty optimalizace se tak pro investory stávají finančním aktivem. Spolupráce s ABB nám poskytne cenné poznatky z oboru a lepší digitální možnosti pro komerční a průmyslové organizace."

Toto partnerství je desátou investicí rizikového kapitálu společnosti ABB v roce 2022 a pomáhá rozšířit inovační ekosystém partnerů společnosti, kteří vyvíjejí řešení podporující dekarbonizaci. Od svého vzniku v roce 2009 investovala společnost ATV přibližně 300 milionů dolarů do startupů, které jsou v synergii s jejím portfoliem v oblasti elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů.

Tallarna se stala vítězem soutěže ABB Electrification 2021 Startup Challenge, globální soutěže pro inovátory, kteří řeší komplexní výzvy v oblasti udržitelnosti, jimž čelí komerční budovy a průmyslová energetická infrastruktura. V rámci partnerství vytvořily společnosti ABB a Tallarna hodnoticí nástroj pro uživatele aplikace ABB Ability™ Energy Manager, který sleduje skutečnou spotřebu oproti energetickým cílům a porovnává formou benchmarkingu výkonnost se souborem relevantních srovnatelných zařízení.

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com

Tallarna je společnost, která se zabývá klimatickými technologiemi pro velká portfolia nemovitostí a energetické infrastruktury. Kombinací datové analýzy, záruk výkonnosti a efektivního financování umožňuje rychle a ve velkém rozsahu realizovat dekarbonizační projekty. Společnost Tallarna, založená v roce 2018, spolupracuje s velkými vlastníky rezidenčních a komerčních nemovitostí, developery energetické infrastruktury a poskytovateli technologií s cílem urychlit dosažení nulových emisí uhlíku. Společnost Tallarna byla nedávno společností PwC a Univerzitou v Cambridge jmenována jedním z „20 nejžhavějších startupů v oblasti umělé inteligence".

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp