Společnost ABB E-mobility dodala miliontou dobíjecí stanici pro elektromobily

  • Společnost ABB E-mobility prodala na celém světě více než jeden milión dobíjecích stanic, a to jak pro nabíjení střídavým (AC), tak i stejnosměrným (DC) proudem.
  • ABB spustilo nový závod na výrobu DC rychlodobíjecích stanic v italském Valdarnu a zdvojnásobilo tak své výrobní kapacity. Díky tomu může pokračovat v započatém růstu.
  • Dosažený milník zároveň podtrhuje závazek společnosti ABB E-mobility podporovat elektrickou bezemisní mobilitu budoucnosti.

Společnost ABB E-mobility oznámila dodání milionté dobíjecí stanice pro elektromobily. Dosáhla tak dalšího milníku při plnění své mise, jíž je utváření budoucnosti bez emisí prostřednictvím inteligentních a spolehlivých řešení pro nabíjení elektromobilů.

Společnost ABB E-mobility působí na více než 85 trzích světa a díky spuštění nového výrobního závodu v roce 2022 v italském Valdarnu o rozloze 16 000 m2 v hodnotě 30 milionů USD se jí podařilo za poslední dva roky zdvojnásobit výrobní kapacity. Tento špičkový výrobní závod stanovil nový benchmark pro odvětví – ze sedmi výrobních linek valdarnského závodu sjede každých 20 minut jedna DC rychlonabíjecí stanice, což ABB umožní pokračovat ve výjimečném růstu, který zaznamenalo v posledních letech.

  • Společnost ABB E-mobility dodala miliontou dobíjecí stanici pro elektromobily.
  • ABB otevřelo nový závod na výrobu DC rychlodobíjecích stanic v italském Valdarnu.

Kromě závodu ve Valdarnu pokračuje společnost ABB E-mobility ve své globální expanzi. Začátkem ledna zahájila výrobu ve svém novém výrobním závodě ve Spojených státech amerických. Ten má ročně vyrábět až 10 000 dobíjecích stanic pro veřejné nabíjení, školní autobusy a vozové parky. V roce 2022 došlo také k významnému navýšení podílu společnosti ABB E-mobility ve společnosti Chargedot, která je významným čínským poskytovatelem nabíjecích služeb.

Generální ředitel společnosti ABB E-mobility Frank Mühlon k tomu uvedl:

„Společnost ABB E-mobility se dlouhodobě snaží vyvíjet inovace nezbytné pro vytvoření bezemisní mobility budoucnosti – od výroby první 50kW dobíječky v EU v roce 2010 až po nedávné uvedení dobíjecí stanice Terra 360 na trh, která je schopna nabít vozidlo na dojezd 100 km za méně než tři minuty.“

„Naše pokračující investice do výzkumu a vývoje jsou důkazem trvalého odhodlání zlepšovat a dále rozvíjet oblast e-mobility. Nedílnou součástí realizace našich cílů jsou pak globální dodávky našich řešení realizované ve velkém měřítku. Rád bych poděkoval našim zákazníkům po celém světě za jejich trvalou spolupráci, která nám umožnila dosáhnout jednoho miliónu prodaných dobíjecích stanic. Těším se na další milióny dobíjecích stanic, které teprve vyrobíme, a na čistší a ekologičtější svět, který tyto stanice pomohou vytvořit.“

ABB dodává prostřednictvím distributorů a provozovatelů dobíjecí stanice do celé sítě také na území České republiky, a to už od roku 2012. Za tuto dobu bylo v tuzemsku nainstalováno přes 600 ABB dobíjecích stanic.

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp