800xA History

Informacja jest kluczowym zasobem wszystkich przedsiębiorstw.

Bezpieczne, niezawodne i skalowalne zarządzanie danymi jest kluczowym fundamentem każdego rozwiązania Information Management. 800xA History zabezpiecza dane i bezproblemowo prezentuje informacje historyczne we właściwym kontekście dla operatorów, techników utrzymania ruchu i kierownictwa. W rezultacie  skraca czas podejmowania decyzji i działań, co ma decydujące znaczenie dla wydajności zakładu.

800xA History został zaprojektowany jako wydajny historian procesowy do zarządzania danymi w czasie rzeczywistym i wydarzeniami. Wiarygodnie gromadzi i przesyła duże ilości danych, dostarcza informacji do odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie oraz łączy system i ludzi.

800xA History zapewnia dostęp do danych historycznych poprzez standardowy interfejsy, takie jak OPC i ODBC, i izoluje system automatyki od aplikacji uzyskujących dostęp do danych procesowych.

Korzyści

Bezpieczne przechowywanie i dostęo do danych historycznych: zwiększona dostępność danych dzięki odpornej na uszkodzenia i rozproszonej konfiguracji; ochrona integralności danych dzięki ograniczeniom dostępu użytkowników i przechowywaniem w trybie offline.

Elastyczne generowanie i dystrybucja raportów: obsługa szerokiego zakres wymogów raportowych w znanych formatach; wszechstronne opcje planowania zapewniające automatyczne wyzwalacze dla kluczowych działań.

Wyrafinowane transformacje danych: definiowane przez użytkownika struktury danych i obliczenia zapewniają potężne algorytmy wielokrotnego użytku oraz wsparcia dla aplikacji zewnętrznych.

Dostepne udługi archiwizacji: dostęp do zapisu elektronicznego jest bezpieczny i niezawodny dzięki zatwierdzonej funkcje zarządzania archiwizacją offline.

Zintegrowana administracja i konfiguracja: jedno repozytorium informacji i pojedynczy punkt zarządzania zmianami.

Intuicyjna Prezentacja: kokpity klienckie zapewniają menedżerom zwięzłą informację w znanych formatach biurowych; obrazy operatorskie przedstawia historyczne informacje w środowisku systemu sterowania.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Charakterystyka 800xA History

Serwer History
Węzły zbierania danych

Serwer History jest odpowiedzialny za przechowywanie pierwotnych i zagregowanych danych z systemu sterowania. Przechowuje dane surowe w bazie danych czasu rzeczywistego i jednocześnie agreguje te dane. Serwer History przechowuje również wydarzenia, zarządza konfiguracją systemu i zapewnia otwarte interfejsy dla aplikacji zewnętrznych.
 
Serwery History są logicznie powiązane ze sobą w zasięgu zakładu i całego przedsiębiorstwa, w celu zapewnienia wspólnego środowiska danych historycznych. Pozwala to na bezproblemowe pobieranie danych z wszystkich punktów w systemie. Ponadto, funkcje zarządzania historyzacją mogą zostać zastosowane do pojedynczego systemu sterowania ABB lub wielu systemów od różnych dostawców.

Informacje ze wszystkich aplikacji w rozszerzonym systemie automatyki są łatwo dostępne w postaci wielu prostych obrazów i raportów, które mogą być dostosowywane przez operatorów, inżynierów, pracowników obsługi technicznej i menedżerów, aby mogli wykorzystać dokładnie te informacje, które są im potrzebne do wypełniania swych obowiązków najlepiej, jak to możliwe. Ścisła integracja oznacza również, że dane - zarówno aktualne jak i historyczne - mogą być dostępne w dowolnym miejscu w systemie, niezależnie od tego, skąd pochodzą lub gdzie są przechowywane. To sprawia, że każdy użytkownik może przeglądać zdarzenia historyczne, specyficzne dla ich obowiązków. Może przeglądać, analizować i wykorzystywać informacje, których potrzebuje, dokładnie tam, gdzie potrzebuje i wtedy, gdy jest to konieczne, aby czas potrzebny do podejmowania ważnych decyzji został zredukowany do minimum.

History storage

History Embedded Data Collector to węzeł w architekturze History, który odpowiada za buforowanie pierwotnych danych OPC. History Embedded Data Collector przechowuje pierwotne dan w bazie danych czasu rzeczywistego, która jest częścią węzła zbierania danych.

Dane pierwotne są przechowywane w bazie danych czasu rzeczywistego węzła zbierania danych przez siedem dni, jednocześnie synchronizując się z serwerem History.

Dostępne są następujące funkcje węzła zbierania danych:

• Może on być skonfigurowany, aby pracował w parze.

• Zapewnia interfejsy dla dostępu do danych.

• Jest bardzo prosty w instalacji i ma stały model danych dla celów składowania.

• może być wbudowany w inne aplikacje.

• Konfiguracja jest narzucana przez serwer History w architekturze History.

 

Powiązane tematy

Loading documents
Select region / language