Programowanie obiektowe z wykorzystaniem Modułów Kontrolnych (Control Modules)
W przypadku gdy projekt zakładu przewiduje wiele powtarzalnych obiektów sterowania optymalnie jest wykorzystać Moduły Kontrolne, dzięki którym zdefiniowane przez uzytkownika typy obejmujące jednostki takie jak reaktor mogą być przygotowane, wydajnie parametryzowane i wykorzystywane wielokrotnie.
Biblioteki bloków funkcyjnych
Wraz z Control Builderem dostepna jest rozbudowana biblioteka funkcji, zawierająca od prostych funkcji logicznych, jak bramki AND czy OR po gotowe do użycia samostrojące się adaptacyjne regulatory PID. Dołączone są również unikalne pakiety dla bezpośredniego połączenia z napedami i dla łatwej obsługi wsystkich programowych funkcji redundancji oferowanych przez stacje AC 800M.
Podstawowe funkcje mogą być łączone z funkcjami zdefiniowanymi przez użytkownika w celu dostosowania lub agregowania tych funkcji. Funkcje uzykownika moga być groupowane w biblioteki dla ułatwienia pracy z nimi.
Zmienne komunikacyjne
W celu uproszczenia projektowania aplikacji i redukcji nakładu pracy inżynierskiej można wykorzystać również zmienne komunikacjne. Po zadeklarowaniu te zmienne moga byc wykorzystywane w dowolnej stacji procesowej w systemie, a ich komunikacja jest generowana automatycznie przez kompilator AC 800M.
Testowanie i debugowanie
Oprócz możliwości wykonywania aplikacji kontrolnej w wirtualnym środowisku “Soft Controller” dla testów i debugowania, Control Builder oferuje wiele własności ułatwiajacych testowanie on-line, tuning i symulację:
- Inspekcja stanu: Stan sygnałów wejść/wyjść, zmiennych etc.
może być sprawdzany on line. Nie wymaga to ręcznego tagowania.
- Wymuszanie: Sygnały wejść/wyjść moga być wybierane i wymuszane (forsowane) do wybranego stanu
- Nadpisywanie: Wszystkie zmienne moga być nadpisane na czas pojedynczego cyklu, po którym program przejmuje ponownie kontrolę
- Zadania: Wykonywanie w pojedynczym skanie może być wybrane w oknie własności zadania