Moduły wejść/wyjść S900

Moduły S900 to system zdalnych wejść/wyjść do montażu bezpośrednio w na obiekcie oraz w strefach zagrożonych wybuchem.

Moduły S900 zapewniają wszystkie kanały wejść i wyjść potrzebne do iskrobezpiecznego podłączania sygnałów polowych. Stgnały polowe są wzmacniane w każdym module funkcjonalnym S900, izolowane elektrycznie, a następnie przekazywane przez wewnętrzną magistrale szeregową. Interfejs komunikacyjny konwertuje przetworzone na  standard cyfrowy sygnały tak, aby zaadaptować je do standardu protokołu PROFIBUS DPV1. Nadzorujący system zarządzania procesem, DCS lub SCADA, wykorzystuje iskrobezpiecznej magistrali polowej aby komunikować się z modułami.

Pojedyncza magistrala polowa wystarczy do konfiguracji indywidualnych węzłów sieci, cyklicznej wymiany danych, wszystkich usług acyklicznych i do komunikacji z urządzeniami polowymi kompatybilnymi ze standardem HART®. Wszystkie moduły funkcjonalne moga być łatwo i szybko wymieniane  zarwno w fazie instalacji, jak i utrzymania ruchu. Moduły funkcjonalne i opcjonalnie redundatne interfejsy komunikacyjne systemów umiejscowionych w Strefie 1 mogą być usuwane i  podłączane podczas pracy, bez zakłócania komunikacji pozostałych modułów. Tylko główne zasilanie modułów zasilających typu plug-in wymaga zwiększonego bezpieczeństwa EEx-e.

Zintegrowane mechanizmy wyłączające umożliwiają hotswap, co oznacza, że zasilacze mogą być wymieniane bez przerywania głownego obwodu zasilania. Ze względu małe wymagania przestrzenne, wytrzymałą konstrukcję i odporność na warunki środowiskowe, system modułów S900 jest najlepszym, opłacalnym rozwiązaniem do wykorzystania w strefach zagrożonych wybuchem klasy 1 lub 2.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Konfiguracja
Serwis i wsparcie
Aplikacje

DTM

DTMy dla modułów z rodziny S900 są dostępne do pobrania z SolutionsBank: http:\\solutionsbank.abb.com

Jeśli nie masz dostępu do SolutionsBank, nie wahaj się skontaktować z lokalną jednostką ABB.

GSD

Pliki GSD dla modułów z rodziny S900 są dostępne do pobrania z SolutionsBank: http:\\solutionsbank.abb.com

Jeśli nie masz dostępu do SolutionsBank, nie wahaj się skontaktować z lokalną jednostką ABB.

Naszym celem jest zapewnić usługi i programy konieczne do chronienia inwestycji w systemy steroania naszych klientów przez cały cykl ich życia. Od wstępnego projektu, wdrożenia i uruchomienia, przez konserwację i optymalizację po upgrade i ewolucje, zapewniamy programy, usługi oraz zaangażowanie konieczne do zapewnienia maksimum zwrotu z inwestycji w nasze systemy i produkty.

Te cenione programy wsparcia cyklu życia zawierają:

 • Update'y systemów
 • Polityki cyklu życia
 • Program Automation Sentinel
 • Ewolucje
 • Usługi:
  Pełen serwis, Serwis wydajnościowy, Serwis produktowy, Serwis zdalny
 • Solutions Bank
 • Consult IT

Wysokiej jakości obudowy stalowe z certyfikatem EExi/ATEX oraz CB220 Compact Box umożliwiają montaż na obiekcie z szerokim zakresem opcji instalacji.

Obudowy polowe do montazu naściennego w przypadku instalacji w Sterfie 1 z zatwierdzeniem systemu w pełni certyfikowanym zgodnie z ATEX. Obudowa ze stali nierdzewnej jest okablowana i przygotowana do montażu ściennego. Ponadto istnieje możliwość montażu szyny ekranowych lub terminali. Razem z obudową przynosi to następujące korzyści:

 • Kompletna konstrukcja, kompensacja termiczna oraz dokumentacja od ABB
 • Eliminację dodatkowych jednostek rozrządowych
 • Obwody polowe bez żadnych zewnętrznych barier
 • Uproszczone akceptacja w odniesieniu do obszarów zagrożonych wybuchem

CB220 Compact Box to pozwala wykorzystać do 4 zdalnych modułów wejść/wyjść S900 w kompaktowej obudowie. Wariant ten nadaje się do stosowania w aplikacjach takich, jak na przykład multipleksery temperatur czy kontroli solenoidów. CB220 dodatkowo oferuje następujące zalety:

 • Kopaktowa forma
 • Łatwy montaż
 • Zdecentralizowana instalacja pozwala minimalizować długość okablowania
Loading documents
Select region / language