Rozdzielnica w izolacji gazowej ZX1.2 zgodna z IEC

Rozdzielnica z metalowymi przegrodami i pojedynczym systemem szyn zbiorczych do wszystkich zastosowań. System przyłączy kablowych jest podniesiony aby przyłączanie kabli było jeszcze łatwiejsze.

Rozdzielnica typu ZX1.2 składa się z odpowiednich przedziałów: wyłącznika (aparatu), szyn zbiorczych w izolacji gazowej oraz przedziału kablowego z przyjaznym dla użytkownika podwyższonym punktem przyłączenia kabli. Przyłącza kablowe są dostępne z tyłu rozdzielnicy. Wszystkie aparaty zamontowane w rozdzielnicy mogą być sterowane zdalnie i opcjonalnie wyposażone w blokady mechaniczne pomiędzy nimi. 

ZX1.2 to rozdzielnica, która oferuje zarówno możliwość zastosowania przekaźników zabezpieczeniowych, jak również funkcjonalność zdalnego sterowania lub pracy w systemie nadzorczym typu SCADA. Izolacja typu SF6 zwiększa bezpieczeństwo operatora izolując go od części pod napięciem.

Powyższe funkcje łączą postępowe i przyszłościowe koncepcje oraz technologie, które pozwalają na bardzo dużą elastyczność również pod kątem zastosowania odpowiednich metod opomiarowania rozdzielnicy i współpracy ze sterownikami polowymi. Konstrukcja rozdzielnicy umożliwia również podłączanie aparatury w technologii plug – in.

Wyjątkowo długa żywotność rozdzielnicy z izolacją gazową jest do osiągnięcia przez stosowanie gazu typu SF6, który nie tylko izoluje ale również chroni wszystkie elementy pod napięciem przez cały cykl życia rozdzielnicy. 

W rozdzielnicy ZX1.2 możliwe jest zastosowanie sensorów, z których informacje poprzez przekaźnik zabezpieczeniowy lub sterownik polowy przekazywane są do systemu nadrzędnego. Możliwe jest również przekazywanie informacji o parametrach elektrycznych za pomocą standardowych przekładników. ZX1.2 to rozdzielnica fabrycznie montowana i testowana ( w tym na szczelność przedziałów z gazem izolacyjnym) według określonych norm IEC.

Rozdzielnice w izolacji gazowej dzięki szczelnej obudowie wypełnionej gazem chronią aparaty i podzespoły przed niekorzystnym wpływem zewnętrznych warunków środowiskowych.

Parametry znamionowe:

  • Napięcie znamionowe: ...36 (40.5) kV
  • Prąd znamionowy: ...2500 A
  • Prąd znamionowy krótkotrwały wytrzymywany: ...31.5 kA
  • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany: ...80 kA

Dlaczego ABB?

  • Maksymalne bezpieczeństwo operatora
  • Minimalne koszty ogólne ze względu na niskie koszty konserwacyjne
  • Pierwszy producent rozdzielnic w izolacji gazowej z ponad 30 letnim doświadczeniem

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents

Oferta powiązana

Select region / language