Rozdzielnica w izolacji gazowej ZX2 zgodna z IEC/ANSI

Rozdzielnica z metalowymi przegrodami i pojedynczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych do najbardziej zaawansowanych aplikacji

Rozdzielnica typu ZX2 składa się z odpowiednich przedziałów: wyłącznika (aparatu), szyn zbiorczych (system pojedynczy lub podwójny) w izolacji gazowej oraz przedziału kablowego. Przyłącza kablowe są dostępne z tyłu rozdzielnicy. Wszystkie aparaty zamontowane w rozdzielnicy mogą być sterowane zdalnie i opcjonalnie wyposażone w blokady mechaniczne pomiędzy nimi. 

ZX2 to rozdzielnica, która oferuje zarówno możliwość zastosowania przekaźników zabezpieczeniowych, jak również funkcjonalność zdalnego sterowania lub pracy w systemie nadzorczym typu SCADA. Izolacja typu SF6 jak również fakt, iż wszystkie części pod napięciem są dodatkowo obudowane, zwiększają bezpieczeństwo operatora.

Powyższe funkcje łączą postępowe i przyszłościowe koncepcje oraz technologie, które pozwalają na bardzo dużą elastyczność również pod kątem zastosowania odpowiednich metod opomiarowania rozdzielnicy i współpracy ze sterownikami polowymi. Konstrukcja rozdzielnicy umożliwia również podłączanie aparatury w technologii plug – in.

Wyjątkowo długa żywotność rozdzielnicy z izolacją gazową jest do osiągnięcia przez stosowanie gazu typu SF6, który nie tylko izoluje, ale również chroni wszystkie elementy pod napięciem przez cały cykl życia rozdzielnicy.

W rozdzielnicy ZX2 możliwe jest zastosowanie sensorów, z których informacje poprzez przekaźnik zabezpieczeniowy lub sterownik polowy przekazywane są do systemu nadrzędnego. Możliwe jest również przekazywanie informacji o parametrach elektrycznych za pomocą standardowych przekładników. ZX2 to rozdzielnica fabrycznie montowana i testowana ( w tym na szczelność przedziałów z gazem izolacyjnym) według określonych norm IEC.

Rozdzielnice w izolacji gazowej dzięki szczelnej obudowie wypełnionej gazem chronią aparaty i podzespoły przed niekorzystnym wpływem zewnętrznych warunków środowiskowych.

Parametry znamionowe:

  • Napięcie znamionowe: ...38 (40.5) kV
  • Prąd znamionowy: ...2500 A
  • Prąd znamionowy krótkotrwały wytrzymywany: ...40 kA
  • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany: ...100 kA

 

Dlaczego ABB?

  • Maksymalne bezpieczeństwo operatora
  • Minimalne koszty ogólne ze względu na niskie koszty konserwacyjne
  • Maksymalna dostępność potwierdzona na wykresach MTBF
  • Pierwszy producent rozdzielnic w izolacji gazowej z ponad 30 letnim doświadczeniem

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents

Oferta powiązana

Select region / language