Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Modernizacje sprzętu

Każde urządzenie podlega procesom starzenia, a żywotność podzespołów jest ograniczona. Dlatego też istotnym jest podjęcie działań, które zapobiegną ewentualnym awariom.

Modernizacje urządzeń są efektywną metodą wydłużania żywotności silników i generatorów. Rozwiązania dostarczane w tym zakresie przez ABB to kompleksowe modernizacje pod klucz, a ich głównym celem jest zapewnienie zwiększenia sprawności, niezawodności i poziomu bezpieczeństwa.

Modernizacja automatycznego regulatora napięcia (AVR) w generatorach synchronicznych

Modernizacja automatycznego regulatora napięcia (Automatic Voltage Regulator - AVR) jest usługą, której celem jest ochrona przed nieplanowanym przestojem generatora ze względu na awarię tego podzespołu. Regulator nie jest przy tym zamieniany na identyczny - modernizacja obejmuje instalację nowego regulatora Unitrol AVR w miejsce istniejącego.

Modernizacja panelu sterowania w silnikach synchronicznych

ABB posiada szerokie doświadczenie w zakresie układów wzbudzenia silników synchronicznych. Panele sterownicze silnika (MCP) są projektowane z najwyższą starannością przy użyciu podzespołów najwyższej jakości aby zapewnić wysoką dostępność i niezawodność.Wymiana starego podzespołu na element wykonany w najnowocześniejszej dostępnej technologii to trafna inwestycja w dostępność, niezawodność i funkcjonalność. 

Bezszczotkowe wzbudzenie dla silników i generatorów synchronicznych

UNICITER® to układ bezszczotokowego wzbudzenia dla silników i generatorów synchronicznych pozwalający na rezygnację z klasycznego rozwiązania wzbudzenia prądem stałym na rzecz nowoczesnego rozwiązania wirującego mostka diodowego.Jest to znakomite rozwiązanie pozwalająca na zastąpienie przestarzałego wzbudzenia prądem stałym. Modyfikacja taka możliwa jest dla silników i generatorów produkcji ABB jak i innych producentów.

Loading documents